IL: Mikko Leppilammen jättitulot romahtivat – kuukausitulot laskivat yli 10 000 euroa!
Tanssii tähtien kanssa -ohjelman juontajana tutuksi tulleen näyttelijä Mikko Leppilammen tuloissa on tapahtunut huomattava romahdus edellisvuosiin verrattuna, uutisoi Iltalehti.
Tulojen romahtaminen käy ilmi Mikon syyttäjälle antamista tiedoista. Näyttelijä jäi kiinni liikenneturvallisuuden vaarantamisesta juhannuksen jälkeisellä viikkolla Toivakassa. Hän ajoi ylinopeutta 27 kilometriä tunnissa tiellä, jolla nopeusrajoitus oli 100 kilometriä tunnissa. Hänet määrättiin maksamaan 14 päiväsakkoa, jotka hänen tuloillaan olivat 3668 euroa. Yhden päiväsakon hinnaksi tuli 262 euroa.
Iltalehden mukaan Mikko ei ollut kuitenkaan valmis maksamaan kokonaissummaa, vaan hän ilmoitti tulojensa romahtaneen koronapandemian seurauksena. Hän ilmoitti kuukausittaisiksi nettotuloikseen 4 250, kun edellisvuonna hän oli nostanut yritykseltään palkkaa huimat 16 000 euroa. Näin ollen hän joutui maksamaan lopulta päiväsakkoja vain 882 euron edestä.
Mikko Leppilampi puhui hurjista tuloistaan Yökylässä Maria Veitola -ohjelmassa. Hän totesi ohjelmassa, että töitä on tehtävä, jos haluaa ylläpitää hulppean elämäntyylin.
– On kovat kulut. Jos panostaa elintasoon, että on hyvät puitteet, niin on vain painettava, Mikko totesi ohjelmassa.
Vuonna 2017 Mikko tienasi 165 288 euroa ansiotuloa ja 22 082 euroa pääomatuloa. Hän joutui kuitenkin maksamaan mätkyjä jopa 44 954 euroa.
Vuonna 2016 Mikon ansiotulot olivat 91 879 euroa.
Lähde: Iltalehti
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Prinssi Harry ja Meghan: Yllätyskäänne
- Gordon Ramsay saapui Lappiin – ylistyssanoja Suomelle
- UMK 2026 – Uuden Musiikin Kilpailu
- Nanna Karalahti – Sydäntä särkevä avautuminen
- Harry ja Meghan julkaisivat joulukuvansa – mukana lapset Archie ja Lilibet
- Sara Sieppi ökylomalla Lapissa – missä Pyry?
- Prinssi Harry viihtyi mysteeriblondin seurassa – katso kuva
- Kerttu Rissanen avautuu: ”Villiä elämää”
- Janni Hussilta riipaiseva erotilitys: ”Olen vähän yksinäinen”
- Kasinorakastajan blogi: 2025 parhaat pelistudiot ja Top 10 pelit!
- Mannisten riita yltyy – Aki kehottaa Rita-vaimoaan hankkiutumaan raskaaksi Gambiassa
- Nanna Karalahti – Sydäntä särkevä avautuminen
- Janni Hussilta riipaiseva erotilitys: ”Olen vähän yksinäinen”
- Paljastus Jone Nikulan ja Ellen Jokikunnaksen erosta: ”Kaikki menee päin helvettiä”
- Kerttu Rissanen avautuu: ”Villiä elämää”
- Sarah Dzafce avautuu vihdoin: ”Otan kaiken vihan vastaan”
- Sara Sieppi ökylomalla Lapissa – missä Pyry?
- Prinssi Harry viihtyi mysteeriblondin seurassa – katso kuva
- Harry ja Meghan julkaisivat joulukuvansa – mukana lapset Archie ja Lilibet
- Prinsessa Catherine aiheutti shokin pikkutuhmalla kommentillaan