Kuva: AOP
Janna Hurmerinnalta rehellinen tilitys kohuerosta ja pettämiskuviosta – ”Julkinen nöyryytys oli minulle liikaa”
Laulajana kuuluisuuteen noussut Janna Hurmerinta avautuu Päiväkirjamerkintöjä-Youtube-sarjassaan vuosien takaisesta parisuhteestaan, johon kuului muun muassa pettämistä ja paljon negatiivisia tunteita.
Hurmerinta ei mainitse videolla nimeltä suhteen toista osapuolta, mutta vaikuttaa siltä, että hän puhuu aikaisemmasta liitostaan räppärinä tunnetun Junon kanssa.
Janna ja Juno menivät lyhyen seurustelun jälkeen naimisiin elokuussa 2015, mikä oli jo itsessään suuri uutinen mediassa. Vielä massiivisempi kohu syntyi, kun pariskunta lopulta erosi vain muutaman kuukauden avioliiton jälkeen Junon jäädessä kiinni pettämisestä Miss Helsinki -perintöprinsessan Cheyenne Järvisen kanssa.
– Menimme minimaalisella harkinnalla ja nopealla aikataululla naimisiin. Avioliitto ei kestänyt kuin muutaman kuukauden. Media riepotteli eroa pitkään ja toisin kuin oletin, tuntui etten saanut mitään sympatiaa osakseni vaikka olinkin se petetty osapuoli, Janna kuvailee Päiväkirjamerkintöjä-sarjassaan.
Janna kertoo rehellisesti vaikeista tunteistaan, joita hän kohun myötä joutui käymään läpi.
– En voinut vaikuttaa siihen, mitä ympärilläni tapahtui ja tuntui kuin olisin menettänyt kontrollin myös itseeni, ja se aiheutti paljon psyykkisiä ongelmia. Minua hävetti mennä ihmisten ilmoille, jopa lähikauppaan, laulaja alleviivaa.
– Jotenkin se kaikki julkinen nöyryytys oli minulle liikaa. Tulin katkeraksi ja surulliseksi.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari menivät naimisiin – katso kuvat!
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari menivät naimisiin – katso kuvat!
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Kruununprinssi Haakonilta ja Mette-Maritilta vihdoin ilouutinen
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”