Tanssii tähtien kanssa -ohjelmasta tuttu Kastanja Rauhala kertoo tunteikkaasta tilanteestaan.

Torstaina 19.3. julkaisemassaan Instagram-päivityksessä Kastanja paljastaa, että hänelle tärkeä työprojekti on tullut päätökseensä. Tanssien Tähtiin Show sai päätöksensä 18.3. Savoy-teatterissa järjestetyssä jäähyväisesityksessä.

Kastanjan lisäksi lavalla nähtiin Claudia Ketonen, Jutta Helenius, Kia Lehmuskoski, Liisa Setälä, Emil Hallberg, Marius Tropercher, Mikko Matikka, Sami Helenius sekä Valtteri Palin.

– Kiitos koko Tanssien Tähtiin tiimille, haikea olo kun tää projekti on tullut tiensä päähän. Oli ihanaa esiintyä viime keväänä ympäri suomea ja eilen vielä päästä viimeisen kerran näyttämään meidän show Savoyssa, Kastanja kirjoittaa.

Mitä seuraavaksi, Kastanja Rauhala?

Projektin päättyessä Kastanja kääntää katseensa jo eteenpäin.

– Kaikki hyvä loppuu aikanaan ja uusia projekteja kohden! Olisi ihanaa tulevaisuudessa tehdä jotain samankaltaista, koska mä vaan niin nautin esiintymisestä ja kaikesta siihen liittyvästä.

Hän kiitti seuraajiaan myös Instagramin videotarinoissa ja kertoi saaneensa lahjoiksi muun muassa Nocco-energiajuomia, kukkia sekä kasvonaamioita.

– Siis se merkkaa ihan sikana, Kastanja sanoo videollaan.

Julkaisun kuvissa nähdään myös kurkistus esityksen kulissien taakse. Ensimmäisessä kuvassa Kastanja poseeraa peilin kautta otetussa selfiessä yllään näyttävä glitterbody.

Lähde: Seiska

LUE MYÖS: