Lehtiväite: Herttuatar Meghan uskoo hovin suosivan avoimesti herttuatar Catherinea
Los Angelesissa asuvan Sussexin herttuatar Meghanin väitetään avautuneen ystävilleen vaikeasta suhteestaan hoviin. Daily Mailin mukaan hänen väitetään sanoneen, että mikäli herttuatar Catherine olisi saanut vastaavanlaista ikävää mediahuomiota kuin hän itse sai, olisi hovi puuttunut siihen heti.
– Meghan sanoi, että kukaan ei olisi kuunnellut sitä. Rikkinäisiä ja vanhanaikaisia tapoja olisi muutettu, lähipiirilähde väittää.
Erityisesti se, että lehdet kirjoittivat kauniimmin herttuatar Catherinesta ärsytti lähipiirilähteen mukaan Meghania.
Daily Mailin mukaan prinssi Harry kertoi usein prinssi Charlesille ja kuningatar Elisabetille vaimoonsa kohdistuneista ikävistä puheista, mutta kukaan ei ryhtynyt minkäänlaisiin toimenpiteisiin.
Sussexin herttuapari prinssi Harry ja herttuatar Meghan ovat kertoneet, etteivät aio tulevaisuudessa antaa kommentteja esimerkiksi The Sunille tai Daily Mailille. Pari on kyllästynyt brittilehdistön ikävään kirjoitteluun.
Lue lisää: Harrylta ja Meghanilta ”hyökkäys mediaa vastaan” – kieltäytyivät yhteistyöstä neljän brittilehden kanssa
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Kuka kustantaa Meghanin ja Harryn ökyreissun? Kohureissu kerää kritiikkiä
- Archie Cruz otti hatkat ja paineli Espanjaan
- Herttuatar Meghan ökyili kodittomien seurassa – kymppitonnien edestä vaatteita ja koruja
- Nanna Karalahdelta paljastus uudesta kullasta – ei enää peittelyä
- Kerttu Rissanen avautuu rakkaudesta: ”Löysin jo sielunkumppanini”
- Huh! Pyry Soirilta shokkipäätös
- Brooklyn Beckhamin Nicola-vaimo järkytti faneja
- Sara Sieppi avautuu muuttuneesta ulkonäöstään
- Ritalta suoraa puhetta – Aki Manninen nimitteli vaimoaan paskasäkiksi
- Jösses! Prinssi Georgen ulkonäkö herättää nyt huomiota – katso kuvat
- Huh! Pyry Soirilta shokkipäätös
- Kerttu Rissanen avautuu rakkaudesta: ”Löysin jo sielunkumppanini”
- Archie Cruz otti hatkat ja paineli Espanjaan
- Kuka kustantaa Meghanin ja Harryn ökyreissun? Kohureissu kerää kritiikkiä
- Nanna Karalahden ja Karita Tykän riidassa shokkikäänne!
- Ritalta suoraa puhetta – Aki Manninen nimitteli vaimoaan paskasäkiksi