
Miss Suomi -kilpailun semifinalistit on valittu – mukana muun muassa Rantabaari-sarjasta tuttu näyttelijä, transnainen ja oikeustieteen opiskelija!
Miss Suomi -kilpailun casting-tilaisuus järjestettiin viime viikonloppuna Helsingissä. Semifinaaliin tiensä raivasi 20 naista, jotka julkistetaan 7. kesäkuuta.
Miss Suomi -kilpailu kertoo lähettämässään tiedotteessa, että semifinaalissa nähdään muun muassa 22-vuotias oikeustieteen opiskelija, Rantabaari-tv-sarjasta tuttu näyttelijä, 21-vuotias kauppatieteiden opiskelija sekä 27-vuotias lentoemäntä. Lisäksi semifinaalissa nähdään ensimmäistä kertaa transsukupuolinen kilpailija.
Miss Suomi -kilpailun casting-tuomaristoon kuuluivat More Than Beauty Academyn koulutusstrategi Jaana Villanen, vuoden 2021 Miss Suomi Essi Unkuri, meikkitaiteilija Aarni Mikkola, hallitseva Miss Suomi Petra Hämäläinen, missiasiantuntija Heidi Maijala ja media-alan ammattilainen Petri Voutilainen.
– Tänä vuonna Miss Suomi -kilpailun castingiin osallistui erittäin motivoituneita hakijoita. Miss Suomi -kilpailu nähdään merkittävänä yhteiskunnallisena alustana ja toimijana, ja kilpailuun hakeudutaan, koska sen rooli nähdään merkittävänä. Hakijoiden joukossa oli valtava määrä akateemisesti kouluttautuneita ja erittäin kielitaitoisia kandidaatteja, joilla on vahva tahtotila päästä Miss Suomeksi. Tämän vuoden semifinalistien tarinat ovat vahvempia kuin koskaan, ja he kuvastavat sitä kulttuurillista moninaisuutta, mitä Suomessa on. Miss Suomi -kilpailun semifinalistit ovat myös entistä valmiimpia panostamaan tehtävään tosissaan ja näkevät sen merkittävänä mahdollisuutena myös urapolun avartajana, Jaana Villanen kertoo Miss Suomi -kilpailun lähettämässä tiedotteessa.
Lue myös:
Tuoreesta Miss Suomesta Petra Hämäläisestä löytyi todella rohkea topless-kuva
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Rahaa netissä kerännyt Helena Koivu avautuu: ”Älä anna kenenkään varastaa…”
- Martina Aitolehden uusi ilme: värjäsi tukan ja kävi ottamassa pistoksia kasvoihinsa
- Miss Suomi Paula Joukanen esiintyi lapsena tunnetussa mainoksessa – muistatko tämän?
- Nyt on kuuma! Erika Vikman poseeraa lyhyissa shortseilla peppu pystyssä
- Seiska: Maria Kuusiluoma etsii itselleen yöseuraa: ”Miksi peittäisin itseäni?”
- Vappu Pimiä julkaisi yläosattoman raskauskuvan: ”Oli aika ihana elämänvaihe”
- Susanna Penttilä leikkii rivosti ruskealla banaanilla: ”kypsempää banaania”
- Tältä Rita Niemi-Manninen näytti pikku lapsena – suloinen yhteiskuva isosiskon kanssa!
- Iida Vainio sai Archien tekemään jotain poikkeuksellista: ”Kaiken takana on nainen”
- BB-Sofian bileasu ei jätä mitään arvailujen varaan – poseerasi töhrityssä vessassa
- Seiska: tässä on Sanna Marinin uusi rakas – tapasi miehen jo pari vuotta sitten
- Marika Fingerroos auton kyydissä vako esillä – ”Nythän on lämmin”
- Kuvankaunis Jennika Vikman muuntautui siskokseen: ”Erika ei päässy ite ni esitin häntä”
- Erika Vikman jälleen kuumana: poseerasi bussin edessä pakarat vilkkuen
- Hui! Onko Erika Vikmanin bussin kyljessä kaksi luodinreikää? – kuva
- Hui! Shakiraa uhkaa jopa 8 vuoden vankeustuomio – tässä syy
- Maria Veitola tyrmäsi PS nuoriso ry:n somevideon: ”Hirveä video”
- Jasmin Voutilainen olisi täyttänyt tänään 28 vuotta – tilille tehtiin koskettava päivitys
- Marika Fingerroos laittaa ruokaa videolla – rintavarustus meinasi pursakahtaa kulhoon
- Tältä julkisuudesta kadonnut Sara La Fountain, 42, näyttää nykyään – aivan kuin parikymppinen!