Tankotanssija Henriikka Roo osti omistusasunnon pandemian puhjettua: ”Tajusin, että nyt on aika sijoittaa omaan asuntoon”
Televisiostakin tuttu tankotanssija Henriikka Roo osti ensimmäisen omistusasunnon koronapandemian puhkeamisen jälkeen.
– Koronan puhjettua minulla oli aikaa miettiä, mitä haluan elämältäni. Tajusin, että nyt riittää vuokran maksaminen ja on aika ostaa oma asunto, Henriikka kertoi Metropoli.netille Beauty Beaivi -kauneussalongin kutsuvierasavajaisissa.
Hän asuu edelleen Tampereella, mutta kertoo jättäneensä keskustan sykkeen. Asunto on huomattavasti pienempi kuin vuokrakämppä, missä hän asui ennen oman asunnon ostamista.
– Asunto sijaitsee minun mittakaavassa maalla, sillä keskustaan on matkaa 10 minuuttia ja voin mennä omalle pihamaalle ottamaan aurinkoa ja ripustamaan pyykit.
– Minulla on edelleen muuttolaatikoita purkamatta.
Fort Boyard Suomi -ohjelmastakin tuttu Henriikka on mukana FOX-kanavan Melkein mensa -ohjelmassa. Sarjan juontajana toimii Juha Perälä.
– Olen yhdessä jaksoista vieraana. Sen tekeminen oli todella kivaa. Odotan, minkälaisia irvistyksiä ohjelmassa nähdään, sillä me kilpailijat saimme sähköiskuja vääristä vastauksista.
Onko muita tv-töitä tiedossa?
– Minua on kysytty muutamaan ohjelmaan, mutta ne eivät ole tuntuneet omilta. Ne ovat olleet deittiohjelmia.
Henriikka on seurustellut aiemmin laulaja Olli Hermanin kanssa. Pari erosi vuonna 2017.
– Sen jälkeen ei ole ollut mitään vakavampaa. Toki pientä sutinaa on ollut, mutta en ole seurustellut kenenkään kanssa. Muutin ihan yksin uuteen asuntoon.
LUE MYÖS:
- Krista Tervolta iso ilmoitus: vaihtoi nimeään!
- Martina Aitolehti tyrmättiin – Esko Eerikäinen laukoi suorat sanat julkkisottelusta
- Onko tässä uusi James Bond? Nimi paljastui vahingossa
- Kohukäänne! IL: Milan Jaff paljasti täysin uutta tietoa karkotuksestaan
- Pamela Anderson avautuu järkyttävästä diagnoosistaan: “Kuolemantuomio”
- Matias Petäistö yltyy nimittelemään Archie Cruzia
- Anu Sinisalolla uusi parisuhde: ”Tuntuu ihanalta”
- Nyt puhuu Olivia Oraksen Johanna-äiti
- Kasinorakastajan blogi: Sorsia, jumalia, burgereita ja karhuja
- Jenni Poikelukselta paljastus vauvan nimestä: ”Se vaan tuli jostain”
- Olivia Oraksen kuolinsyy selvisi – somevaikuttajan vanhemmat tekivät rikosilmoituksen
- Martina Aitolehti tyrmättiin – Esko Eerikäinen laukoi suorat sanat julkkisottelusta
- Susanna Penttilältä järkyttävä paljastus panobussista
- Kohukäänne! IL: Milan Jaff paljasti täysin uutta tietoa karkotuksestaan
- Nyt puhuu Olivia Oraksen Johanna-äiti
- Totuus Sofia Belórfin ökyarjesta julki
- Pamela Anderson avautuu järkyttävästä diagnoosistaan: “Kuolemantuomio”
- Jenni Poikelukselta paljastus vauvan nimestä: ”Se vaan tuli jostain”
- Matias Petäistö yltyy nimittelemään Archie Cruzia
- Sara Sieppi avautuu treffeillä Pysy Soirin kanssa: ”Minusta olisi ihan hirveää…”