Kuva: Nelonen
Vain elämää -tähti Arja Korisevan yllättävä aluevaltaus: ”Minusta tulee elokuvatähti!”
Laulaja Arja Koriseva on mukana lokakuussa Nelosella alkavan Vain elämää -sarjan 11. tuotantokaudella.
Arja kertoo Metropolille odottaneensa jo useamman vuoden kutsua ohjelmaan. Hän ei tuntenut ennestään sarjan muita tähtiä.
– Ohjelmaan osallistuminen oli ihana kokemus. Suurinta antia olivat sarjan muut tähdet. Heidän seurassa oli inspiroivaa olla, sillä olen porukasta ainoa, joka ei ole tehnyt omia kappaleita. Olen kuitenkin pitkään haaveillut, että voisin toimia sanoittajana, koska heittelen ilmaan ajatuksia, haluan herättää tunnetiloja ja puhun paljon, Arja Koriseva kertoo Metropolille.
Muut Vain elämää -sarjan tähdet ovat kannustaneet Arjaa osallistumaan kappaleiden tekemiseen.
– Kaikki ovat lupautuneet auttamaan minua. Voin jatkossa kilauttaa kaverille, jos tarvitsen apua. Mariska kertoi minulle, että hänellä on tekeillä uusi kappale minulle.

Näytteleminen työllistää
Koronapandemiasta huolimatta Arjan elämä on yhtä hullunmyllyä. Hän näyttelee Aleksanterin teatterin Menopaussi-musikaalissa, valmistautuu konsertteihin sekä kuvaa Kontios ja Parmas -sarjan kolmatta tuotantokautta. – Sarjasta tehdään myös elokuva, joka kuvataan syksyn aikana. Näyttelen sarjassa ja elokuvassa Arja Korisevaa, jolle on käsikirjoitettu repliikit. Välillä tulee olo, että enhän minä voi noin sanoa. Miltä näytteleminen on tuntunut? – Hyvältä, sillä näytteleminen on aina kiinnostanut minua. En ole koskaan arastellut kameroita. En ole käynyt mitään kouluja, mutta olen oppinut tekemisen kautta. Olen varmasti onnistunut, koska töitä on riittänyt. Lue myös: Arja Koriseva sai Reino Nordinin itkemään Vain elämää -sarjan kuvauksissa: ”Tunteenpurkauksille ei mahda mitään” Vain elämää -tähti Herra Ylppö rakastui: ”Enää ei tarvitse pörrätä helvetin Tinderissä” – katso video!LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Archie Cruz avautuu Iida Vainiosta
- Rita Niemi-Manninen sai kammottavan viestin lapsestaan: ”Sairaita asioita”
- Herttuatar Meghan pahoittelee käytöstään vessassa: ”Anteeksi”
- Onko Sarah Ferguson päästään sekaisin? Hullu suunnitelma rahan saamiseksi
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”
- Rita Niemi-Manninen sai kammottavan viestin lapsestaan: ”Sairaita asioita”
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Herttuatar Meghan pahoittelee käytöstään vessassa: ”Anteeksi”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”