Cheekin viimeinen ja ainoa kesäkeikka Qstockissa – tsekkaa artistilista
Vielä ehdit nähdä Cheekin livenä! Suomen suosituin räp-artisti Cheek vahvistaa oululaisen Qstock-festivaalin esiintyjäkaartia. Qstock on uransa päättävälle Cheekille kesän ainoa ja samalla viimeinen keikka Pohjois-Suomessa.
– Cheek on jo vuosien mittaan tullut hyvin tutuksi Qstockin kävijöille, ja keikat ovat aina olleet täyttä timanttia. Meillä on kunnia saada Cheek vielä viimeisen kerran Qstockiin ennen kuin hän lopettaa hienon uransa elokuussa. Tulossa on varmasti erittäin näyttävä ja tunteikas show Qstockin lauantai-iltaan, festivaalijohtaja Mikko Forstén kommentoi.
Qstockin toistaiseksi julkistetut päiväkohtaiset esiintyjät ovat nähtävissä Qstockin nettisivuilla. Mukana ovat mm. The Rasmus, Jenni Vartianen, Elastinen, Anna Puu, Michel Monroe, JVG, Amorphis, Olavi Uusivirta, Von Hertzen Brothers, Hardcore Superstar (Swe) Ellinoora ja iso tukku muita huippuartisteja. Festivaalin ohjelmistoa täydennetään jo tämän viikon keskiviikkona ja perjantaina.
Qstockin lipunmyynti on alkanut. Yhden päivän lippu perjantaille maksaa 69 euroa ja lauantaille 79 euroa sekä kahden päivän lippu 109 euroa. Hinnat ovat voimassa maaliskuun loppuun. Huhtikuusta lähtien kunkin lippukategorian hinta nousee kuudella eurolla.
VIP-alueelle oikeuttavat Exclusive-liput maksavat 280 euroa. Niiden hinta pysyy samana.
Ilman käsittelykulua liput saa S-Etukortilla Oulun, Kempeleen, Kemin, Tornion ja Rovaniemen Prismoista sekä kauppakeskus Valkean Sokos Herkku Kioskista. Ticketmasterin myyntikanavilla hintaan lisätään neljän euron käsittelykulu.
Qstock järjestetään Kuusisaaren ja Raatin alueella Oulussa 27.-28.7.2018. Qstock on ollut loppuunmyyty jo viitenä kesänä peräkkäin, ja se on vakiinnuttanut paikkansa yhtenä Suomen suurimmista festivaaleista. Viime vuonna tapahtuma keräsi 32 000 juhlijaa kahden päivän aikana.
Toistaiseksi julkistetut esiintyjät
Perjantaina 27.7.2018: Hardcore Superstar (SWE), Stam1na, Maj Karma, JVG, K-X-P, Beast In Black, Anna Puu, Jenni Vartiainen. Lauantaina 28.7.2018: Cheek, Olavi Uusivirta, Amorphis, Von Hertzen Brothers, Elastinen, Pyhimys, Ellinoora, The Comedians, Kaija Koo, The Rasmus, Gasellit, Michael Monroe.Liput
www.qstock.fi/liput www.ticketmaster.fi/qstockLUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Näin törkeästi Israel manipuloi Euroviisujen äänestystä
- Viisuasiantuntijalta täyslyttäys ammattilaisraadeille – ”Kuuseen”
- Ruotsin Euroviisuedustaja Felicialta tiukkaa tekstiä: ”En ainakaan aio matkustaa Suomeen”
- Asiantuntijalta suoraa puhetta Pete Parkkosen laulusuorituksesta
- Janni Hussi ja Jari-Matti Latvala: Huhut ovat sittenkin totta!
- Euroviisut 2026: Finaali, tulokset, esittäjät, biisit
- Iida Vainio kohahdutti VIP-tapahtumassa – kroppa sai leuat loksahtamaan
- Suomen kultainen esiintymispaikka herätti syytökset suosimisesta: ”Pirullista ja puolueellista”
- Muistatko suosikkisarja Melrose Placen? Tältä naistähdet näyttävät nykyään
- Kasinorakastajan blogi: On aika valittaa
- Itävaltalaislehdeltä rajuja syytöksiä Lampeniuksesta ja Parkkosesta: Yleltä suoraa puhetta
- Iida Vainio kohahdutti VIP-tapahtumassa – kroppa sai leuat loksahtamaan
- Herkullinen arvio Euroviisujen alla – Suomelle jysähtää jättipotti!
- Muistatko suosikkisarja Melrose Placen? Tältä naistähdet näyttävät nykyään
- Suomen euroviisuesitys sai aikaan someraivon
- Euroviisufanit villiintyivät! Häärijä ja Jaakko Parkkali Suomen taustatanssijoina
- Suomen kultainen esiintymispaikka herätti syytökset suosimisesta: ”Pirullista ja puolueellista”
- Näin Euroviisujen selostaja Mikko Silvennoinen kommentoi Ylen tylyä ratkaisua Iltalehdelle
- Euroviisujen kaikki finalistit selvillä – Tässä ovat Suomen pahimmat haastajat
- Sara Sieppi paljastaa: Synnytys eteni vauhdilla, Pyry Soiri ei ehtinyt paikalle