Cheekin viimeinen ja ainoa kesäkeikka Qstockissa – tsekkaa artistilista
Vielä ehdit nähdä Cheekin livenä! Suomen suosituin räp-artisti Cheek vahvistaa oululaisen Qstock-festivaalin esiintyjäkaartia. Qstock on uransa päättävälle Cheekille kesän ainoa ja samalla viimeinen keikka Pohjois-Suomessa.
– Cheek on jo vuosien mittaan tullut hyvin tutuksi Qstockin kävijöille, ja keikat ovat aina olleet täyttä timanttia. Meillä on kunnia saada Cheek vielä viimeisen kerran Qstockiin ennen kuin hän lopettaa hienon uransa elokuussa. Tulossa on varmasti erittäin näyttävä ja tunteikas show Qstockin lauantai-iltaan, festivaalijohtaja Mikko Forstén kommentoi.
Qstockin toistaiseksi julkistetut päiväkohtaiset esiintyjät ovat nähtävissä Qstockin nettisivuilla. Mukana ovat mm. The Rasmus, Jenni Vartianen, Elastinen, Anna Puu, Michel Monroe, JVG, Amorphis, Olavi Uusivirta, Von Hertzen Brothers, Hardcore Superstar (Swe) Ellinoora ja iso tukku muita huippuartisteja. Festivaalin ohjelmistoa täydennetään jo tämän viikon keskiviikkona ja perjantaina.
Qstockin lipunmyynti on alkanut. Yhden päivän lippu perjantaille maksaa 69 euroa ja lauantaille 79 euroa sekä kahden päivän lippu 109 euroa. Hinnat ovat voimassa maaliskuun loppuun. Huhtikuusta lähtien kunkin lippukategorian hinta nousee kuudella eurolla.
VIP-alueelle oikeuttavat Exclusive-liput maksavat 280 euroa. Niiden hinta pysyy samana.
Ilman käsittelykulua liput saa S-Etukortilla Oulun, Kempeleen, Kemin, Tornion ja Rovaniemen Prismoista sekä kauppakeskus Valkean Sokos Herkku Kioskista. Ticketmasterin myyntikanavilla hintaan lisätään neljän euron käsittelykulu.
Qstock järjestetään Kuusisaaren ja Raatin alueella Oulussa 27.-28.7.2018. Qstock on ollut loppuunmyyty jo viitenä kesänä peräkkäin, ja se on vakiinnuttanut paikkansa yhtenä Suomen suurimmista festivaaleista. Viime vuonna tapahtuma keräsi 32 000 juhlijaa kahden päivän aikana.
Toistaiseksi julkistetut esiintyjät
Perjantaina 27.7.2018: Hardcore Superstar (SWE), Stam1na, Maj Karma, JVG, K-X-P, Beast In Black, Anna Puu, Jenni Vartiainen. Lauantaina 28.7.2018: Cheek, Olavi Uusivirta, Amorphis, Von Hertzen Brothers, Elastinen, Pyhimys, Ellinoora, The Comedians, Kaija Koo, The Rasmus, Gasellit, Michael Monroe.Liput
www.qstock.fi/liput www.ticketmaster.fi/qstockLUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Ansku Bergström avautuu – Tällainen on uusi kulta!
- Mika Salon erossa shokkikäänne: ”On tullut tehtyä virheitä”
- Huh huh! Sointu Borg rohkeampana kuin koskaan – kuvat puhuvat puolestaan
- Elina Gustafssonin suuri suru
- Beckhamien perheriita syvenee – Nyt puhuu Brooklynin vaimo
- Lotta Hintsa hehkui vauvakutsuilla – Aviomiehen liikuttava tempaus herkisti
- Mikael Forssell järkyttyi: ”Meneekö vaimoni ilman housuja illalliselle?”
- Karita Tykkä kommentoi ex-miehensä ulostuloa: ”Tein tähänastisen elämäni suurimman virheen”
- Beckhamien perheessä kuohuu – Brooklyn esti perheensä somessa
- Robin Packalén avautuu: Henkilökohtainen paljastus joulusta
- Karita Tykkä kommentoi ex-miehensä ulostuloa: ”Tein tähänastisen elämäni suurimman virheen”
- Huh huh! Sointu Borg rohkeampana kuin koskaan – kuvat puhuvat puolestaan
- Mika Salon erossa shokkikäänne: ”On tullut tehtyä virheitä”
- Beckhamien perheriita syvenee – Nyt puhuu Brooklynin vaimo
- Mikael Forssell järkyttyi: ”Meneekö vaimoni ilman housuja illalliselle?”
- Lotta Hintsa hehkui vauvakutsuilla – Aviomiehen liikuttava tempaus herkisti
- Ansku Bergström avautuu – Tällainen on uusi kulta!
- Elina Gustafssonin suuri suru