Näin naiselle annetaan nänniorgasmi
Brittiläisen E. L. Jamesin vuonna 2011 ilmestyneessä suureen suosioon nousseessa Fifty Shades of Grey -romaanissa päähenkilö saa nänniorgasmin. Moni kirjan lukenut on pitänyt sitä tosielämässä liian hankalasti saavutettavissa, mutta todellisuudessa se on helpommin saavutettavissa kuin mitä moni uskoo.
Tuoreessa tutkimuksessaan tohtori Herbert Otto selvitti, että 29 % naisista on saanut nänniorgasmin ainakin kerran elämässään. Tutkimukseen osallistui 213 naista.
Tohtorin mukaan nänniorgasmi on verrattavissa klitoriksen kautta tapahtuvaan orgasmiin. Siinä stimuloidaan naisen nännejä samaan tapaan kuin klitorista.
Cosmopolitan-lehti haastatteli kahta naista, jotka ovat saaneet nänniorgasmin. Heidän mukaansa ensiksi kannattaa aloittaa rintojen pehmeällä kosketuksella ja hitaasti edetä nännejä kohden. Sen jälkeen kannattaa yhdistellä rintojen imemistä ja nuolemista kielellä. Kuitenkin naiselta pitää muistaa kysyä, että mikä hänestä tuntuu hyvältä ja mitä hän haluaa.
Lähde: Daily Star
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Kerttu Rissanen avautuu rakkaudesta: ”Löysin jo sielunkumppanini”
- Huh! Pyry Soirilta shokkipäätös
- Brooklyn Beckhamin Nicola-vaimo järkytti faneja
- Sara Sieppi avautuu muuttuneesta ulkonäöstään
- Ritalta suoraa puhetta – Aki Manninen nimitteli vaimoaan paskasäkiksi
- Jösses! Prinssi Georgen ulkonäkö herättää nyt huomiota – katso kuvat
- Karita Tykkä avautuu riidasta Nanna Karalahden kanssa – suoraa puhetta
- Mikko Koivu ulos TPS:n valmennustiimistä: ”Mikko tajusi asian jo lokakuussa”
- Joel Harkimo paljastaa jymy-yllätyksen
- Kasinorakastajan blogi: Pelaamisen kaksoisstandardit
- Ritalta suoraa puhetta – Aki Manninen nimitteli vaimoaan paskasäkiksi
- Sara Sieppi avautuu muuttuneesta ulkonäöstään
- Huh! Pyry Soirilta shokkipäätös
- Kerttu Rissanen avautuu rakkaudesta: ”Löysin jo sielunkumppanini”
- Joel Harkimo upeassa naisseurassa – Vau!
- Mikko Koivu ulos TPS:n valmennustiimistä: ”Mikko tajusi asian jo lokakuussa”