Suomalaisjulkkis lähetti vaimolleen tyhjentävän viestin ennen MM-kisoja
Jalkapallon MM-kisat alkavat torstaina Venäjällä. Kisoissa pelataan 14.6.-15.7. välisenä aikana yhteensä 64 ottelua, jotka voi katsoa suorina lähetyksinä YLEn palveluiden kautta.
Enimmmillään Ylen MM-kisalähetys kestää televisiossa ja Areenassa lähes 12 tuntia yhtäjaksoisesti yhden päivän aikana. Kuten aina ennenkin, kuukauden mittaiset ja pitkiä tv-lähetyksiä sisältävät kisat tulevat aiheuttamaan ongelmia varsinkin sellaisissa perheissä, joissa vain yksi osapuoli on innostunut niistä ja katsoo suorina lähetyksinä suuren osan tai jopa kaikki ottelut.
Monista televisio-ohjelmista tuttu ammattitaikuri ja mentalisti Pete Poskiparta on futisfani ja aikoo seurata kisoja tiiviisti. Mies halusi kuitenkin varmistaa perhesovun varoittamalla vaimoaan asiasta jo ennakkoon, joten hän kirjoitti vaimolleen viestin Facebookissa.
”Rakas vaimoni Marja,
Ensi torstaina alkaa jalkapallon MM-kisat. Mikäli haluat käydä läpi avioliittomme kipukohtia, lastenkasvatusasioita tai muuta tärkeää niin teethän sen ennen torstai-illan ottelua. Olen seuraavan kerran käytettävissä finaalin jälkeen.
Rakkaudella, Pete
#Saksa”
Poskiparta sai viestilleen paljon huvittuneita kommentteja, mutta ei yhtäkään vaimoltaan – ainakaan Facebookissa. Katso alta Poskiparran viesti.
Tässä Venäjän MM-kisojen virallinen alkutunnus.
Kuva: YouTube
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”
- Archie Cruz lähes tunnistamattomana: ”Mitäs sanotte?”
- Huh! Näin älyttömän summan Jere Karalahti tuhlasi huumeisiin
- Sanna Marinin asuntoa ei vieläkään myyty – välittäjältä suoraa puhetta
- Huh! Brooklyn Beckhamin Nicola-vaimo saa isältään miljoonan kuukaudessa!