
Mies ampui itseään sukuelimiin yrittäessään ryöstää nakkikioskin
Terrion Pouncyn, 19, kerrotaan ryöstäneen hot dog -kojun Yhdysvaltojen Chicagossa. Ryöstö sai miehen kannalta ikävän käänteen, kun hän ampui itseään vahingossa haaroväliin. Mies ei ehtinyt paeta kauas ampumahaavan tuottaman kivun vuoksi, ennen kuin hänet saatiin kiinni.
Pouncy oli ottanut aseen esiin ja vaatinut rahaa kahdelta kojun työntekijältä. Hän oli painanut aseen toisen työntekijän päätä vasten.
Työntekijät antoivat ryöstäjälle rahat kassasta sekä omat lompakkonsa. Paetessaan Pouncy laittoi aseensa vyötärölleen ja ilmeisesti painoi vahingossa liipaisinta ampuen itseään penikseen.
Pouncy vietiin hoidettavaksi sairaalaan, ja häntä uhkaa nyt tuomio aseellisesta ryöstöstä. Tuomari määräsi hänet pidettäväksi vangittuna ilman takuita.
Lähde: Chicago Sun-Times
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Meghanin tv-ohjelma kerää surkeita arvioita: ”Lavastettu, epäaito, tylsä”
- Dramaattinen käänne Koivujen huoltajuusriidassa – taistelu venyy
- Toisen naisen kanssa suuteloinut Archie bongattiin Iidan seurasta – onko pariskunta sitten yhdessä?
- Meghan teki yllättävän vedon – vetoaa kriitikoihinsa
- Kasinorakastajan blogi: Elokuun parhaat loistavat pelit!
- Archie Cruz ja kuuma brunetti suuteloivat julkisesti – katso kuvat!
- Mikko Koivulla ranteessa huikea ökykello – hinta loksauttaa leuan
- Prinsessa Catherinen ulkonäkö loksauttaa leuat – blondi!
- Mikko ja Helena Koivun huoltajuusriita alkoi jäätävissä tunnelmissa – Helena juoksi ulos salista
- Erna Huskolta tunteikas avautuminen: ”On vienyt voimia”