Kuva: Instagram - Nanna Karalahti
Syntymäpäiviään juhlinut Nanna Karalahti, 33, avoimena: ”Elämää ei voi pelata ilman tunteita”
Hyvinvointiyrittäjänä ja somevaikuttajana tunnetuksi tullut Nanna Karalahti täytti tiistaina 8. joulukuuta 33-vuotta.
Juhlan kunniaksi Karalahti julkaisi omalla Instagram-tilillään pitkän päivityksen, jossa hän pohtii hyvin syvällisellä tasolla omaa elämäänsä ja käy läpi asioita, joita on vuosien saatossa oppinut.
– Ihana olla 33-vuotias juuri tänään, Nanna aloittaa julkaisunsa.
(Juttu jatkuu kuvan jälkeen.)
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. – Olen taas vuoteen oppinut erittäin paljon itsestäni. Välillä tuntuu raskaalta pohtia niin paljon, mutta kun on vahva halu kohdata epämukavia tunteita, pelkoa ja ahdistusta rehellisesti, sukeltaa omaan heikkouteensa ja pyrkiä antamaan lupa olla sitä mitä on. On niin palava halu kehittää itseään, Karalahti kirjoittaa. Karalahden vuoteen on mahtunut paljon draamaa ja monia tilanteita on puitu myös julkisuudessa. Keväällä Nanna muun muassa ajautui aviomiehensä, ex-jääkiekkoilija Jere Karalahden kanssa hetkeksi asumuseroon ja kesällä useat eri mediat uutisoivat Nannan lyöneen tuntematonta miestä kasvoihin ravintola Groteskin terassilla. Kaikesta huolimatta Nanna vakuuttaa olevansa tällä hetkellä erittäin onnellinen. – Juuri nyt tänään on ihana herätä omana itsenään. Näissä nahoissa, tässä mielessä ja sielunmaisemassa. Tänään olen kiitollinen siitä, että saan olla minä, hän painottaa. (Juttu jatkuu kuvan jälkeen.)
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. Karalahti vertaa elämää peliin, jossa saattaa välillä tulla vastaan mutkia ja syviä rotkoja, mutta toisaalta myös kauniita maisemia vuoren huipulla. – Elämää ei voi pelata ilman tunteita. Kyydistä putoaa, jos alkaa itse ohjaamaan. Elämää pelataan vain tänään. Lue myös: Nanna Karalahti kritisoi tiukkoja koronarajoituksia: ”Suomessa on kohta melkoinen massatyöttömyys” Jere ja Nanna Karalahti kuhertelevat kuin vastanaineet – testasivat Eva Wahlströmin suunnittelemaa arvotuolia sylikkäin Sofia Belórf sairastui ahdistuneisuushäiriöön – ”Minua pelotti hakea apua hulluksi leimaamisen takia”
LUE MYÖS:
- Totuus Sofia Belórfin ökyarjesta julki
- Sara Sieppi avautuu treffeillä Pysy Soirin kanssa: ”Minusta olisi ihan hirveää…”
- Yle: Tällä helsinkiläisklinikalla Olivia Oraksen rasvaimu tehtiin – poliisi aloitti esitutkinnan
- Kuningas Charlesilta vihdoin lausunto Meghanin ja Harryn paluumuutosta: ”Heidän henkilökohtainen asiansa”
- Olivia Oraksen kuolinsyy selvisi – somevaikuttajan vanhemmat tekivät rikosilmoituksen
- Susanna Penttilältä järkyttävä paljastus panobussista
- Näin Veronica Verho suoriutui TTK:sta – katsojat laukovat suorat sanat
- Helena Koivulta täysin poikkeuksellinen avautuminen lapsista
- Robin Packalen julkaisi vihdoin hääkuvan – vau, mikä morsian!
- Toni Wirtasen ja Tuukka Temosen riitaisat välit: ”Ei me nyt hirveesti hengailla”
- Yle: Tällä helsinkiläisklinikalla Olivia Oraksen rasvaimu tehtiin – poliisi aloitti esitutkinnan
- Toni Wirtasen ja Tuukka Temosen riitaisat välit: ”Ei me nyt hirveesti hengailla”
- Susanna Penttilältä järkyttävä paljastus panobussista
- Olivia Oraksen kuolinsyy selvisi – somevaikuttajan vanhemmat tekivät rikosilmoituksen
- Näin Veronica Verho suoriutui TTK:sta – katsojat laukovat suorat sanat
- Shirly Karvinen juhli synttäreitään: ”Uudet tissit”
- Suvi Teräsniskalta yllätysilmoitus! Pitkä perinne katkeaa
- Harryn ja Meghanin tuska: mistä kaivetaan rahat ökyilyyn?
- Helena Koivulta täysin poikkeuksellinen avautuminen lapsista
- Kasinorakastajan blogi: Hyviä muutoksia ja ihmeellistä lässytystä