Jäitkö ilman Lidl-lenkkareita? – Lohdutus saattaa löytyä lähempää kuin arvasitkaan!
Viime torstaina uutisoitiin, kuinka Lidl-lenkkarit myytiin nopeasti loppuun sekä kivijalkamyymälöissä että Lidlin omassa verkkokaupassa. Jos sinua edelleen harmittaa, kun ne lenkkarit jäivät saamatta, tässä olisi siihen vähän lohdutusta.
Tämä tuote ei maksa sinulle juuri mitään ja niitä löytyy varmasti jokaiselle halukkaalle. Kyseessä on nimittäin Lidl-muovikassi, jollaisen saat taatusti hankittua, vaikka sieltä lähi-Lidlistäsi. Voit tehdä siitä hihattoman T-paidan, joka on samalla myös roiske- ja vesitiivis.
Ehkä Lidl-muovikassi löytyy jo kodistasi, ja voit nyt hyödyntää sen toiseen kertaan, kun ensin kannoit sillä ostoksesi kotiin. Jos sinulla onnekkaalla on ne lenkkaritkin, pue tämä vettä hylkivä paita päälle, jos lähdet uusilla lenkkitossuillasi lenkkeilemään, kun sataa vettä. Jos paita likaantuu, on sen peseminen helppoa. Viruta se vaikka suihkussa, joka ei vaadi välttämättä edes paidan riisumista.
Tämä t-paita on aika tyylikäs, vai mitä?
Artikkelikuva: Tori.fi
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”
- Kasinorakastajan blogi: Uusi rahapelilaki ja valvonta – missä mennään?
- Antti Holma avautuu diagnoosistaan: ”Mieluummin olisin syövän ottanut”
- Lunta tupaan Helena Koivulle – Maaoikeudelta karvas päätös
- Tietoa kirjoittajasta Joel Karhu
- Kierrätysvapaat ilmaiskierrokset 2026 – Määritelmä ja käytännön ehdot