Täysin käsittämätöntä! Ida kyseli saako eksyneen koiran pitää itsellään – lue!

Ida teki Facebookiin postauksen, joka liittyi karkuteillä olevaan lemmikkieläimeen:
”Auttakaas nyt vähän.
Meidän pihalle ilmestyi koira, jolla on kaulapanta mutta pannassa ei tietoja. Koira on ystävällinen ja oon leikkinyt sen kanssa pari tuntia.
Omistajasta ei tosiaan mitään tietoa ja toisaalta en tiiä haluunko palauttaa koiraa ollenkaan.
Mihin kannattaisi olla yhteydessä vai toimiiko tässä ”löytäjä saa pitää” jos oon ihan hissukseen?”
Luulisi kaikkien tietävän, että eksynyttä lemmikkiä ei tietenkään saa pitää itsellään. Ohjeet löytyvät täältä, mikäli törmäät yksin harhailevaan koiraan.
Idan tekemä postaus löytyy alta.
Lähde ja kuva: Feissarimokat
Ylin kuva: Pixabay
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Anni Hautala ja Ilkka Ihamäki menivät naimisiin – ”Tän onnellisempaa päivää en muista kokeneeni”
- Tässä on Kiira Korven uusi mies – julkaisivat harvinaisen yhteiskuvan!
- Missi Emmi Suuronen paljasti hänen ja Akseli Herlevin suhteen todellisen tilan – kohtasivat yllättäviä haasteita: ”Tänään ikävöin sinua”
- Martina Aitolehti avautuu vihdoin myrskyisästä suhteestaan Stefan Thermaniin – ”Katsoin sitä vierestä kuin hidastettua autokolaria”
- Hiljattain synnyttänyt Metti Forssell jakoi tunteikkaan päivityksen – itki julkisella paikalla: ”Minun piti keräillä itseäni”
- IS: Leskeksi jäänyt Elina Kanerva teki suuren elämänmuutoksen
- Seiska: Heli Palsanmäki sai uutta tietoa syövästään – purskahti itkuun lääkärin edessä: ”Kuuden kuukauden henkinen helvetti”
- Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen häiden karut yksityiskohdat ensimmäistä kertaa julki – ”Onko hyvä mennä naimisiin, jos pitää vetää turvakännit?”
- Ex-rakas anelee Sofia Belórfia muuttamaan kanssaan luksuslukaaliin Monacoon – ”Olisit hyvä äiti”
- Helena Ahti-Hallberg poseeraa pelkissä bikineissä – lähettää suorat terveiset mielensäpahoittajille: ”Meni päin h**vettiä”