Isä rankaisi kiusaajapoikaansa – laittoi lapsen juoksemaan kouluun sateessa yli puolitoista kilometriä
Bryan Thornhill päätti rankaista poikaansa kunnolla, sillä hän kuuli pojan opettajalla, että lapsi oli kiusannut muita koulubussissa ja luokassa.
Thornhill ei omien sanojensa mukaan voi sietää kiusaamista ja päättikin, että poika ei selviä ilkeilystään ilman rangaistusta – isä laittoi poikansa juoksemaan kouluun kaatosateessa yli puolentoista kilometrin matkan ja kuvasi siitä samalla videon.
Videolla Thornhill kertoo tilanteesta ja siitä, että poika ansaitsi rangaistuksen. Hän myös neuvoo videolla muita olemaan kunnon vanhempia, ei pelkästään ystäviä.
Rangaistusvideo levisi nopeasti sosiaalisessa mediassa ja keräsi paljon kommentteja puolesta sekä vastaan. Joidenkin mielestä tempaus oli kohtuuton, mutta jotkut ymmärtävät, että lapsia pitää osata myös rangaista. Isä itse sanoi, että lapsi ainakin oppii olemaan kunnolla, kun häntä rangaistaan rumasta käytöksestä.
– Pidän huolen, että opettajat voivat opettaa rauhassa, eikä poikani saa enää häiriköidä opetusta. Lapset tarvitsevat kuria, mies kertoo videolla.
https://www.youtube.com/watch?v=dHKAUJCxWBI
Lähde: DailyMail
Kuva: Facebook / Bryan Thornhill
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Helena Koivulta suoraa puhetta oikeuden päätöksestä
- Dannylta järkyttävä paljastus Ankista – ikonisella laulajalla oli kammottava kohtalo
- Muistatko Hollywood-legenda Jane Fondan? Tältä 88-vuotias tähti näyttää nyt – katso kuvat
- Veritulpan saanut Hannele Lauri: Tämä on todellinen tilanne
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuuskiistalle tuli vihdoin päätös
- Tähtitoimittaja teki paljastuksen – onko tässä uusi TTK-juontaja?
- Salatut elämät päättyy shokkiin!
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Nyt puhuu raskaana oleva Jenni Poikelus: Avoimena lapsensa isästä
- Niko Saarisen radioura päätökseen – murtui kyyneliin suorassa lähetyksessä: ”Olen pettänyt teidät”
- Helena Koivulta suoraa puhetta oikeuden päätöksestä
- Salatut elämät päättyy shokkiin!
- Dannylta järkyttävä paljastus Ankista – ikonisella laulajalla oli kammottava kohtalo
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuuskiistalle tuli vihdoin päätös
- Taustalaulajalta suoraa puhetta Dannysta ja Helmistä: “Se on aivan selvää”
- Veritulpan saanut Hannele Lauri: Tämä on todellinen tilanne