Somevaikuttaja Sara Sieppi päätyi parisuhteensa kanssa monille pareille tuttuun koitokseen, kun hän suuntasi huonekaluostoksille jalkapalloilijapuolisonsa Pyry Soirin seurassa.

Sara kertoo Instagram-tarinassaan, että pariskunta on käynyt Ikeassa täydentämässä kodin sisustusta.

Vuorokauden ajan näkyvissä olevassa kuvassa ostoskärryt ovat täyttyneet tavaratalon tuotteista. Kärryihin on kasattu melkoinen määrä pahvipakkauksia, joita kuvassa näyttäisi olevan peräti 13 kappaletta.

Sara vitsailee parisuhderiidoista

Ikeassa asiointia pidetään usein leikillisesti parisuhteen kestävyyttä mittaavana koetuksena. Myös Sara näyttää olevan tietoinen huonekalukauppaan liittyvästä vitsailusta.

– Kuinka monta parisuhderiitaa saadaan aikaiseksi? Sara tiedusteleekin nauravan emojin kera tarinassa.

Sara ei ole myöhemmin kertonut, aiheuttiko ostosreissu erimielisyyksiä hänen ja Pyryn välille.

Ikea-päivityksen jälkeen somevaikuttaja on jakanut seuraajilleen tavallisia perhearkeen ja ruokailuun liittyviä hetkiä sekä kaupallista sisältöä.

Ainakaan julkisten päivitysten perusteella ostosreissu ei vaikuta aiheuttaneen suurempaa draamaa.

Perhearki sai uuden käänteen

Sara ja Pyry ovat viime aikoina päässeet viettämään enemmän aikaa yhdessä, kun jalkapalloilija palasi ulkomailta Suomeen.

Pyry pelasi aiemmin ammattilaisena Romaniassa ja Kreikassa, minkä vuoksi pariskunnan arkea varjosti ajoittain välimatka.

Keväällä kerrottiin Pyryn paluusta kotimaahan. Muutos oli merkittävä myös perheen yhteisen arjen kannalta.

Sara ja Pyry saivat ensimmäisen yhteisen lapsensa maaliskuussa.

Lähde: Seiska

LUE MYÖS: