Laulaja Sannista Cheekin seuraaja
Laulaja Sanni on aloittanut uuden yhteistyön Cheekin vanavedessä. Kahvia rakastava Sanni tullaan näkemään säännöllisesti Pauligin sosiaalisen median kanavissa sekä Cupsolon mainonnassa myöhemmin tänä vuonna.
Paulig Cupsolon ensimmäinen brändilähettiläs oli Jare Henrik Tiihonen, eli Cheek. Nyt kahvifirma jatkaa artistiyhteistyökonseptia Sannin kanssa.
– Kahvi ja kulttuuri kulkevat käsi kädessä, maku ja musiikki luovat yhdessä kokonaisvaltaisemman nautinnon kuin kumpikaan yksinään. Koemme, että tässä on luonnollinen linkki, perustelee Pauligin kahviliiketoiminnan markkinointijohtaja Karri Kauppila artistien kytkemistä Paulig Cupsolon markkinointiin.
Cupsolon ja suosikkiartistin yhteensopivuutta lujittaa Sannin intohimo kahviin.
– Juon paljon kahvia, mutta tässä elämänrytmissä ei ole aikaa vedellä kokonaista pannua kerralla. Kahvi on mulle ensimmäinen asia aamulla keittiössä, studiolla, keikkabussissa ja bäkkärillä, Sanni kertoo.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Rita Niemi-Manninen sai kammottavan viestin lapsestaan: ”Sairaita asioita”
- Herttuatar Meghan pahoittelee käytöstään vessassa: ”Anteeksi”
- Onko Sarah Ferguson päästään sekaisin? Hullu suunnitelma rahan saamiseksi
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”
- Kasinorakastajan blogi: Uusi rahapelilaki ja valvonta – missä mennään?