Christoffer Strandberg pudotti todellisen uutispommin – ”On hyvästien aika”
Näyttelijä Christoffer Strandberg ilmoitti, ettei hän jatka enää Putous-sarjassa. Hän on toiminut sarjassa niin näyttelijän kuin juontajan roolissa. Sarjan 15. tuotantokausi alkaa MTV3:lla lauantaina 21. tammikuuta 2023 uuden juontajan vetämänä.
Christoffer ehti olla Putouksessa mukana vuosina 2018–2022.
– On hyvästien aika. Ja vaikka välittömästi iskee ikävä, tiedän että olen tehnyt oikean päätöksen. Minun on aika ottaa seuraava askel, Christoffer aloitti päivityksensä Instagram-tililleen.
– Rakas Putous, annoit paikan ja tilaisuuden näyttää kuka olen suurelle yleisölle. Opetit minulle niin paljon Tv:stä, tekemisestä, Suomesta ja itsestäni. Nyt on kuitenkin aika ottaa kaikki tuo oppi, inspiraatio ja itsevarmuus minkä sain ja tehdä mitä sydän käskee, hän jatkaa.
Hän on luonut useita sketsihahmoja, jotka ovat jääneet tv-katsojien mieleen. Viimeiset kaksi vuotta hän on toiminut sarjan juontajana.
– Vuonna 2020 olin tehnyt kolme kautta näyttelijänä. Barbi de Voro, Nöpö-Felix ja Salon Seija oli vapautettu maailmaan, ai kamala. Olin valmis siirtymään eteenpäin kun sain puhelun, että tulenko juontamaan. No tottakai! Sain juontaa kaksi kautta, joista ensimmäinen oli pahimpaan pandemian aikaa, hän kirjoittaa.
– Ekaa kertaa Putouksen historiassa meillä ei ollut studioyleisöä. Mutta kiitos huikean porukan ja ennen kaikkea kiitos teidän katsojien, siitä tuli henkilökohtaisesti rakkain kausi. Teidän lämpö, nauru ja kannustus tuntui studioon asti.
– Enkä missään nimessä olisi luopunut tästä arvokkaasta pestistä, ellen olisi saanut mahdollisuutta toteuttaa yhtä suurinta unelmaa, jota olen kauan kantanut. Mun uteliaisuus, kiinnostus ja intohimo ovat vain kasvaneet. Siksi on osattava luopua. On pakko heittäytyä jos haluaa kehittyä ja haastaa itseään sekä muita. Sen aika on nyt.
Lue myös:
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Taustalaulajalta suoraa puhetta Dannysta ja Helmistä: “Se on aivan selvää”
- Helena Koivun juhannuksessa surullinen käänne: ”Elämä tuntuu tavallista raskaammalta”
- Tuukka Temonen sai liikuttavan viestin: ”Tapahtui mitä tahansa”
- Katri Riihilahti paljastaa: Tämä asia on Akilta tiukasti kielletty
- Katariina Souri laukoo suorat sanat Susanna Penttilän panobussista – näin reagoi Suski
- Huhumylly TTK:n ympärillä sakenee – onko tässä uusi juontaja?
- Kasinorakastajan blogi: Vastuullisuus on alan suurin vitsi
- Sara Siepin Pyry-puoliso tarjoaa harvinaisen kurkistuksen pariskunnan vauva-arkeen
- Huippukokki Kape Aihinen raivosi asiakkaille ravintolassa: ”Mikä vi*tu sua vaivaa?”
- Alexander Stubb vaihtaa vapaalle – lomakuva Kultarannasta sai ihastuneen vastaanoton
- Huhumylly TTK:n ympärillä sakenee – onko tässä uusi juontaja?
- Katariina Souri laukoo suorat sanat Susanna Penttilän panobussista – näin reagoi Suski
- Helena Koivun juhannuksessa surullinen käänne: ”Elämä tuntuu tavallista raskaammalta”
- Huippukokki Kape Aihinen raivosi asiakkaille ravintolassa: ”Mikä vi*tu sua vaivaa?”
- Taustalaulajalta suoraa puhetta Dannysta ja Helmistä: “Se on aivan selvää”
- Alexander Stubb vaihtaa vapaalle – lomakuva Kultarannasta sai ihastuneen vastaanoton