Hanna Kinnusen perhettä kohtasi suuri suru – avautuu vihdoin vaikenemastaan aiheesta: ”Teen tämän raskain mielin”
Salatut elämät -sarjasta suurelle yleisölle tunnetuksi tullut näyttelijä ja radiojuontaja Hanna Kinnunen jakoi tänään torstaina (19.1.) surullisen uutisen omalla Instagram-tilillään.
Kinnunen kertoo, että hänen vanhempiensa suloinen Sisu-koira on menehtynyt vain muutaman kuukauden ikäisenä.
– Meidän perheessä on ollut nyt järkyttävän huono tuuri koira- ja lemmikkiasiassa, etten tiedä, mitä sanoisin. Teen tämän päivityksen raskain mielin, mutta kerron tästä, koska niin moni kyselee, missä stooreissani näkynyt pentu luuraa, Kinnunen aloittaa koskettavan kirjoituksensa.
Sisu saapui Kinnusen vanhempien luokse itsenäisyyspäivänä, kun se oli saavuttanut luovutusiän. Suomessa uuteen kotiin luovutetun koiranpennun tulee olla vähintään seitsemän viikon ikäinen.
– Vähän alle kolmikuisena alkoi ilmetä outoa vaisuutta ja loputonta uneliaisuutta muun muassa, Kinnunen paljastaa.
– Lopulta eri oireiden ja useiden lääkärintutkimusten myötä selvisi, että Sisulla oli piilevä synnynnäinen sairaus, jonka vuoksi hän on tuntenut esim. kipua todennäköisesti alusta asti, hän lisää.
– Reilu viikko sitten pennun vointi romahti ja vanhempani joutuivat luopumaan hänestä raskain mielin.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Hyvin lyhyessä ajassa rakkaaksi muodostunut pentu ehti tuoda runsaasti iloa ja valoa Kinnusen perheeseen.
– On ihan uskomatonta, miten sitä ehtii kiintyä pieneen karvaturriin vain muutaman yhteisen hetken myötä. Erityisen surullinen olen vanhempieni puolesta. Koiranpentu oli odotettu ja toivottu perheenjäsen ja Sisu äärimmäisen valloittava tapaus, näyttelijä muotoilee.
– Universumi toi yhdenlaisen luopumis- ja suruharjoituksen meidän perheeseen tämän kokemuksen myötä. Kiitos hetkistä kanssasi Sisu, hän tiivistää.
Kinnusen herkkä postaus on kerännyt valtavan määrän osanottoja naisen ystäviltä ja seuraajilta.
– Oon niin pahoillani teidän puolesta, mediapersoona Alma Hätönen toteaa sydänemojin kera.
– Ei oo totta. Voi Sisua… ja valoa teille, muotoilee näyttelijä Inna Tähkänen.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Martina Aitolehti: konkurssi!
- Sara Sieppi repäisi – vau, mikä muodonmuutos!
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kruununprinssi Haakonilta ja Mette-Maritilta vihdoin ilouutinen
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”