Heikki Paasonen lauloi tyttärelleen ydinaseista ja ilmastokriisistä – someväki vaikuttui – ”Ei muuta kuin levytyshommiin!”
Juontaja Heikki Paasonen, 38, vietti viime sunnuntaina ensimmäistä isänpäiväänsä isänä. Hän julkaisi Instagram-tilillään hauskan videon, jossa laulaa kesäkuussa syntyneelle tyttärelleen Elefanttimarssi-laulun hieman uudelleen sanoitettuna.
– Mä tein sulle rakas laulun maailmasta, faktojen pohjalta. Ootko valmis? Paasonen lepertelee tyttärelleen, joka makoilee isänsä vieressä sohvalla.
Videolla Paasonen laulaa muun muassa ilmastonmuutoksesta, Suomen taloustilanteesta ja Venäjän ydinaseista.
– Vieläkö Anni Hautala muistat meidän realistisen lastenlaulun? Toimii täällä tosi hienosti, Paasonen iloitsee kuvatekstissä.
– JOO! Pitää ottaa ohjelmistoon täälläkin, Hautala nauraa kommenteissa.
Video on herättänyt hilpeyttä myös muissa ja sitä on katsottu jo yli 220 000 kertaa. Muun muassa Duudsonien HP Parviainen, Madventuresin Riku Rantala sekä juontajat Ellen Jokikunnas ja Vappu Pimiä ovat kommentoineet sitä nauruhymiöin.
– Puhdasta kultaa! hehkuttaa näyttelijä ja laulaja Konsta Hietala.
– Aivan ihanasti keventäen tuot faktoja tiskiin!
– Ei muuta kuin levytyshommiin!
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
Lue myös:
Tuore isä Heikki Paasonen julkaisi suloisen juhannuskuvan: ”Juhlittiin laskettua aikaa porukalla”
LUE MYÖS:
- Uutta tietoa Janne Saarisen ja Alisa Vainion väleistä
- Olivia Oraksen käyttämälle kauneusklinikalle tehtiin yllätystarkastus – raportti on karua luettavaa
- Skandaalin keskellä kadonnut Pyhimys bongattiin vihdoin – tältä hän näyttää nyt
- Näyttelijälegenda Seela Sella on kuollut
- Danny täytti vuosia – Helmin käytös ihmetyttää
- Sara Sieppi ja Pyry-rakas: Synttäriökyilyä
- Salkkareiden shokkikäänne: Ismo jättää Pihlajakadun
- Vau! Alexander Stubb poseeraa Hollywoodin supertähden kanssa
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”
- Asiantuntijalta jäätävä arvio Williamin ja Harryn suhteesta: ”Tilanne on muuttunut…”
- Rillimiljonäärin ex-vaimolta karuja väitteitä Sofia Belórfista: ”Laboratoriotimantteja ja feikkejä Birkineitä”
- Salkkareiden shokkikäänne: Ismo jättää Pihlajakadun
- Skandaalin keskellä kadonnut Pyhimys bongattiin vihdoin – tältä hän näyttää nyt
- Suvi Pitkänen haukkuu Suomen: ”Toksinen maa”
- Mette-Maritin Marius-pojan oikeusjupakassa shokkikäänne
- Danny täytti vuosia – Helmin käytös ihmetyttää
- Olivia Oraksen kuoleman tutkinnasta paljastui uutta tietoa
- Kasinorakastajan blogi: Rahajunan paluu ja tuliset chilit!
- Sara Sieppi ja Pyry-rakas: Synttäriökyilyä
- Martina Aitolehti paljastaa: Esko ei ole koskaan maksanut elatusmaksuja