Helena Ahti-Hallbergin elämä mullistui uutenavuotena – jakoi romanttisen pusukuvan: ”Matka jatkukoon”
Tanssii tähtien kanssa -ohjelmasta suomalaisille tutuksi tullut tanssija Helena Ahti-Hallberg paljastaa omalla Instagram-tilillään, miksi uusivuosi on hänelle erityinen juhla.
Helena julkaisi uudenvuodenaattona Instagramiin ihastuttavan kuvan, jossa hän suukottaa aviomiestään Eric Hallbergia. Romanttisen päivityksensä ohessa Helena muistelee hänen ja Ericin vuosien takaista kohtaamista.
– Kaikki laittaa päivityksiä menneestä vuodesta tai uusista mahdollisuuksista, mutta mulle vuodenvaihde on erityinen muista syistä, Helena aloittaa kirjoituksensa.
– Tänään on 31 vuotta minun ja rakkaani ensitapaamisesta, salamarakastumisesta ja pitkän yhteiselon alusta, hän jatkaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Tällä hetkellä Helena ja Eric lomailevat perheineen Thaimaan auringon alla. Pariskunnalla on kaksi yhteistä lasta, Anton ja näyttelijänä tunnettu Emil. Heillä on myös yksi lapsenlapsi, Viola.
– Matka jatkukoon, just nyt nautitaan elämästä jälkikasvun kanssa Thaimaassa, Helena iloitsee.
Päivityksensä päätteeksi Helena lähettää seuraajilleen tärkeän viestin:
– Ihanaa tulevaa vuotta kaikille, toivon onnea ja rakkautta, kohdataan ongelmatkin rohkeina ja koko elämä uteliaina!
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Helena on kertonut julkisuudessa tavanneensa Ericin aikoinaan uudenvuodenaattona ravintola Kaivohuoneella.
Pariskunta kihlautui vain muutamia kuukausia ensikohtaamisensa jälkeen. Kesällä 1993 he menivät naimisiin.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
Helena Ahti-Hallberg julkaisi vuosien takaisen hääkuvan: ”Muistan vieläkin, miten paljon jännitti”
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Erika Vikman romahti!
- Vau! Näin upealta näyttää Linda Lampeniuksen ja Pete Parkkosen viisuesitys – Klippi tuli julkisuuteen
- Archie Cruz puhuu suoraan: Parisuhteessa tapahtunut iso muutos
- Kasinorakastajan blogi: Soita mulle Sorpas
- Helena Koivu avautuu rahasta: ”En ole saanut mitään…”
- Suomen viisuvoitto on sittenkin uhattuna – yksi maa nousee vedonlyöntitilastoissa
- Rita Niemi-Manninen törsäsi viikossa järjettömän summan: ”Kannattaa olla tosi hiljaa”
- Helena Koivulle lätkäistiin karu tuomio – Mikko Koivulta suoraa puhetta
- Huh! Linda Lampeniuksen Euroviisuasuun radikaali muutos – ”Oletteko tosissanne?
- Muistatko vielä sydämet sulattaneen Susan Boylen? Tältä hän näyttää nyt