Kuva: Instagram, manuelabosco
IL: Tuure Kilpeläinen 50 vuotta – ”Kyllä tämä on täyttä elämää”
Kilpeläinen juhli viikonloppuna syntymäpäiviään perheen kakkoskodissa Inkeroisissa.
Muusikko Tuure Kilpeläinen täyttää tänään maanantaina 50 vuotta ja kertoo Iltalehdelle tuntemuksistaan. Kilpeläinen on viettänyt kevättä ja kesää vaimonsa Manuela Boscon kanssa Inkeroisissa.
– Nyt, kun kaikki on sattuneesta syystä ollut vähän pysähdyksissä, on ollut aikaa miettiä. Onhan se jollain tavalla rajapyykki täyttää 50 vuotta. Oudolta se ikä numerona kyllä kuulostaa, ei jotenkin liitä itseensä, hän myöntää Iltalehdelle.
– Ehkä sellaiset nuoruuden kasvukivut on tässä kohtaa jo lusittu ja sitten alkaa se kepeä ja kivuton elämä, Kilpeläinen naurahtaa.
Perheeseen kuuluvat pariskunnan yhteisen tyttären lisäksi yhteensä neljä lasta molempien aiemmista liitoista. Kevääseen onkin mahtunut vauhtia ja vaihtelevia tilanteita.
– Sanotaanko, että kyllä tämä on täyttä elämää. Monipuolista, monimuotoista ja paljon tunteita lentelee ilmassa. Kyllä nuo lapset kärsivällisyyttä hioo, Kilpeläinen sanoo lempeästi.
Rakas sielunkumppani
Kilpeläinen ja Bosco avioituivat kaksi vuotta sitten, kun pari oli seurustellut alle vuoden.
– Manuela on muuttanut aika lailla kaiken mun elämässäni. Edellisen liiton jälkeen on ollut joitain seurustelusuhteita ja yrityksiä hienojen ihmisten kanssa, mutta kun mä kohtasin sielunkumppanini, mitään ei ollut tehtävissä. Se oli niin selkeää alusta asti. Kaikella on ollut tarkoituksensa, hän toteaa.
Kilpeläisen mukaan hänen elämässä merkittävimmät tapahtumat ovat toteutuneet seitsemän vuoden sykleissä ja nyt alkaa jälleen uusi luku elämässä. Iltalehden kysyessä mahdollisia elämänohjeita, Kilpeläinen miettii hetken.
– Olen huomannut, että jos saa jonkun idean tai tekee mieli sanoa jollekin jotain päin naamaa, on ihan viisasta miettiä asiaa yön yli. Suin päin ei kannatta rynnätä ihan joka juttuun. Myös erilaisuuden kunnioittaminen on itselleni iso periaate. Kaikki ei aina mene niin kuin itse haluaisi, ja se on sitä rikkautta, se haastaa itseä, hän vastaa.
Bosco julkaisi Instagram-tilillään kuvia syntymäpäiväjuhlista.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Tähtitoimittaja teki paljastuksen – onko tässä uusi TTK-juontaja?
- Salatut elämät päättyy shokkiin!
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Nyt puhuu raskaana oleva Jenni Poikelus: Avoimena lapsensa isästä
- Niko Saarisen radioura päätökseen – murtui kyyneliin suorassa lähetyksessä: ”Olen pettänyt teidät”
- Kasinorakastajan blogi: Etanan vauhdilla kohti tuhoa
- Erika Vikman täräyttää: ”Haistakaa koko Suomi vi**u”
- Ero Robert Heleniuksesta jäi taakse – Viivi Pumpanen löysi uuden rakkauden
- Linda Lampenius kyseenalaistaa Euroviisujen tuloksen: ”Kaikki kilpailussa on vilppiä”
- Aku Hirviniemi paljastaa vihdoin syyn törkyviesteihinsä
- Mette-Maritin vangittu Marius-poika: Shokkipäätös!
- Erna Husko loksautti leuat: Läkähdyttävän kuumia kuvia Kreikassa
- Aku Hirviniemi paljastaa vihdoin syyn törkyviesteihinsä
- Taustalaulajalta suoraa puhetta Dannysta ja Helmistä: “Se on aivan selvää”
- Ero Robert Heleniuksesta jäi taakse – Viivi Pumpanen löysi uuden rakkauden
- Erika Vikman täräyttää: ”Haistakaa koko Suomi vi**u”
- Helena Koivun juhannuksessa surullinen käänne: ”Elämä tuntuu tavallista raskaammalta”
- Katri Riihilahti paljastaa: Tämä asia on Akilta tiukasti kielletty
- Sanna Marin veti herneet nenään lentokentällä – katso kuva!
- Tuukka Temonen sai liikuttavan viestin: ”Tapahtui mitä tahansa”