Kuva: Nelonen
Karoliina Tuominen koki rajuja oireita Selviytyjät-kuvausten jälkeen – ”Tämä on ehkä too much information”
Selviytyjät Suomi -ohjelmasta lauantaina ulos äänestetty tubettaja ja radiojuontaja Karoliina Tuominen avautuu tuoreella Youtube-videollaan siitä, millaisia tuntemuksia hänellä on ollut Selviytyjien jälkeen.
Tuominen kertoo videollaan, että hänen kohdallaan selviytyminen alkoi vasta kuvausten päätyttyä. Tuomisen mukaan hänen kehonsa ei ole toiminut täysin normaalisti sen jälkeen, kun hän palasi kotiin.
– Normaalioloissa kaikki ruoka vähän turvottaa ja on koko ajan jotain ongelmaa jossain, Tuominen kuvailee.
– Tuolla kaikki ruoka, mikä meni sisään, myös imeytyi. Ja vatsa toimi. Tämä on ehkä too much information, hän lisää.
Ensimmäinen vuorokausi kisan jälkeen kului Tuomisella vessassa.
– Se oli outoa, koska keho oli kuitenkin suhteellisen tyhjä. Jännä, että sieltä pystyi tulemaan niin paljon tavaraa, hän ihmettelee.
Lisäksi Tuomisen menkat jäivät hetkellisesti kokonaan pois.
– Ne eivät palanneet viiteen tai kuuteen kuukauteen, ja sen jälkeen ne tulivat tosi epäsäännöllisinä.
Tuomisella oli muitakin fyysisiä oireita, kuten jatkuva nälkä, oksettava olo ja univaikeuksia.
Fyysisten oireiden lisäksi Tuominen on Selviytyjien jälkeen kärsinyt myös henkisistä haasteista, kuten ahdistuksesta, joita hänelle aiheuttivat hänen kisassa tekemänsä peliliikkeensä.
Näet videon alta tai täällä.
Lue myös:
Karoliina Tuominen paljastaa pahimman käärmeen Selviytyjät-kilpailussa – ”Hän on lähtenyt tuhoamaan ihmistä sisältäpäin”
Karoliina Tuomiselta voimakas reaktio Selviytyjistä putoamisen jälkeen – ”Ei v*ttu, hehän siellä hotellilla odottavat”
Bloggaaja Sara Vanninen kommentoi suoraan Selviytyjät-ohjelman juonittelua – ”Jollain kierolla tavalla nautin siitä”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Shokkikäänne: Käärijän kumppani jätti yhteisen kodin
- Sanna Marin teki yllättävän peliliikkeen – ”Kirjaimellisesti shokissa”
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”