Kuva: Metropoli
Kristian Heiskarilta suora kannanotto Archie Cruzin ja Elias Gouldin jättiriitaan Selviytyjissä – ”Päätin vaihtaa seuraa”
Huippusuositun Selviytyjät-ohjelman tuoreessa jaksossa kahden kilpailijan, Archie Cruzin ja Elias Gouldin välille puhkeaa massiivinen riita, jossa kumpikin osapuoli loukkaa toista menemällä tämän henkilökohtaisuuksiin.
Selviytyjissä niin ikään kilpaileva Kristian Heiskari pui tilannetta hyvin avoimesti omassa Kristianin heimoneuvosto -ohjelmassaan. Heiskari kertoo olleensa riidan alkuvaiheessa lähellä kaksikkoa, mutta poistui pian paikalta, kun huomasi miesten tunteiden kuumenevan.
– Pojat otti aika huolella yhteen siinä, Heiskari toteaa ohjelmassaan.
– Minähän olin ensin siinä tilanteessa aivan siinä vieressä ja kuulin ja näin tapahtumat, mutta huomasin, että okei, nyt tässä tapahtuu jonkinnäköinen kränä. Päätin vaihtaa seuraa ja lähdin yksin vähäksi aikaa mustikkaan, hän kuvailee.
Tullessaan takaisin mustikasta, oli Heiskari hämillään heimossa vallitsevasta kummallisesta tunnelmasta.
– Kaikki näyttivät siltä, kuin heitä olisi lyöty haloilla päähän. Archie on haastattelussa ja Elias on kiukkuinen. Näin jakson nähneenä, niin en olisi ihan arvannut, että noin henkilökohtaisuuksiin mennään, mutta hyvähän se on välillä mennä – vaikka sitten viihteen vuoksi, Heiskari tokaisee.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Onko Sarah Ferguson päästään sekaisin? Hullu suunnitelma rahan saamiseksi
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”
- Kasinorakastajan blogi: Uusi rahapelilaki ja valvonta – missä mennään?
- Antti Holma avautuu diagnoosistaan: ”Mieluummin olisin syövän ottanut”
- Lunta tupaan Helena Koivulle – Maaoikeudelta karvas päätös
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Antti Holma avautuu diagnoosistaan: ”Mieluummin olisin syövän ottanut”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne