
Lähde: Meghan suunnittelee omaa kostokirjaansa
Herttuatar Meghanilla on paljon kerrottavaa ja paljastuksia kuninkaallisesta perheestä. Closer-lehden haastattelemat sisäpiirilähteet kertovat, että Meghanin virallisesta elämäkerrasta tarjotaan suuria summia.
– Kustannuspiireissä kuhistaan, että kaikki tahtovat kiihkeästi saada Meghanin muistelmat julkaistavakseen. Ilmoille heitetyt luvut ovat naurettavan suuria. Puhutaan kymmenistä miljoonista (punnista). Jossain vaiheessa hän ei voi enää kieltäytyä, lähde sanoo Closerille.
Lähteen mukaan Meghanin tarina tahdottaisiin mahdollisesti myös valkokankaalle.
– On puhuttu sadasta miljoonasta punnasta, jos hän suostuisi samaan aikaan julkaistavaan elämäkertaelokuvaan.
– Hänellä on ollut todella poikkeuksellinen matka. Rakastipa tai vihasipa häntä, ei voi kiistää, etteikö hänellä olisi kuninkaallisesta perheestä ainutlaatuinen näkemys, lähde sanoo.
– Ei ole epäilystäkään, etteikö Meghanilla olisi merkittävä tarina. Nyt on kyse vain ajoituksesta. Meghan on strategisesti päättänyt viivytellä rauhan vuoksi. Hän kuitenkin tahtoo ehdottomasti jakaa totuutensa, ja miksei hän saisi, kun hän on kestänyt niin paljon?
Lähde on vakuuttunut, että Meghan päättää yksin itse, mitä hän tahtoo kertoa tai jättää kertomatta. Luvassa on rehellinen ja yksityiskohtainen muistelmateos, jossa käsitellään syvällisesti kaikkea, mitä Meghan on elämässään kokenut.
Lähteen mukaan Meghan käsittelisi kirjassaan muun muassa lapsuuttaan avioeroperheen kasvattinaan, Hollywood-uransa käänteitä ja tietenkin elämäänsä Britanniassa ja osana kuninkaallista perhettä. Tukena on päiväkirjat, joita Meghan on vuosien ajan kirjoittanut.
– Vaikka hänen elämänsä onkin ollut satua, se on tuonut mukanaan myös runsaasti kipeitä kokemuksia. Hän uskoo vahvasti, että hänen viestinsä voi inspiroida muita. Hän tahtoo kirjansa käsittelevän toivoa ja onnistumisia, mutta hän ei pelkää synkimpien hetkiensä paljastamista, lähde sanoo.
Lähde pitää Meghanin kirjaa eräänlaisena kostona kuninkaalliselle perheelle. Siksi sen aika ei ole vielä, Harry kun yrittää kovasti hieroa sovintoa perheensä kanssa. Meghan ei lähteen mukaan tahdo pilata puolisonsa pyrkimyksiä.
Lähteen mukaan kirjaa ei oteta kuninkaallisissa piireissä vastaan hyvällä. Sellainen on kuitenkin joka tapauksessa todennäköisesti tulossa, ennemmin tai myöhemmin.
Lähde: Iltalehti
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Huh, mitä rahastusta – totuus herttuatar Meghanin hilloista levisi julkisuuteen
- JP Kukkosen huono naisonni jatkuu: Avoliitto ja yllätysero!
- Nanna Karalahden uskomaton häätyyli – katso kuvat!
- Kalle Palanderin rahasotkuissa uusi käänne
- Iida Vainio avautuu suhteestaan Archieen – ”Meillä on erilaiset unelmat”
- Tältä näyttää Helena Koivun ulosottorekisteri – todettiin varattomaksi
- Iida Vainio avautuu rahatilanteestaan: ”Ei sillä itseään elätä”
- Kasinorakastajan blogi: Onko Tapcardsista Big Time Gamingin pelastajaksi?
- Joel Harkimolta shokkiuutinen – teki suuren päätöksen
- Oho! Sanna Marin kohautti jälleen kokoustyylillään
- Joel Harkimolta shokkiuutinen – teki suuren päätöksen
- JP Kukkosen huono naisonni jatkuu: Avoliitto ja yllätysero!
- Tältä näyttää Helena Koivun ulosottorekisteri – todettiin varattomaksi
- Iida Vainio avautuu rahatilanteestaan: ”Ei sillä itseään elätä”
- Iida Vainio avautuu suhteestaan Archieen – ”Meillä on erilaiset unelmat”
- Nanna Karalahden uskomaton häätyyli – katso kuvat!
- Kalle Palanderin rahasotkuissa uusi käänne
- Huh, mitä rahastusta – totuus herttuatar Meghanin hilloista levisi julkisuuteen
- Oho! Sanna Marin kohautti jälleen kokoustyylillään
- Helena Koivu matkasi Tallinnaan – ”Harmittaa tosi paljon”