Kuva: Instagram @maisatorppa
Maisa Torppa ja Mikko-rakas hempeässä yhteiskuvassa: ”Meidän elämässä lattiaremppa kääntyy avioeroksi”
Mediapersoona Maisa Torppa, 29, on ollut yhdessä Mikko-rakkaansa kanssa nyt reilun vuoden ajan. Pariskunta meni naimisiin 14. helmikuuta.
IT-alalla työskentelevä Mikko on pyrkinyt välttelemään julkisuutta kaikin keinoin, mutta pariskunta on silti päätynyt otsikoihin kerta toisensa jälkeen. Nyt Maisa on julkaissut Instagram-tilillään poikkeuksellisen yhteiskuvan itsestään ja Mikosta ja kiitellyt puolisoaan tämän jaksamisesta.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen myös täältä. – Viimeisen vuoden aikana oot lehtien mukaan ollut mun salarakas, IT-miljonääri, kulissisuhteen toinen osapuoli, siivellä matkustaja, elättäjä ja vaikka mitä. Oot jaksanut taistella, kun sun yksityisyyttä ollaan monesti pyynnöistä huolimatta oltu halpamaisesti kunnioittamatta, Maisa aloittaa. – Meidän elämässä lattiaremppa kääntyy avioeroksi, ystävän kuljetusfirman paku meidän pihassa muuttoautoksi ja mun sukuloinnit asumuseroksi, hän jatkaa. Maisa kiittää puolisoaan vuolaasti siitä, että tämä on opettanut häntä nauramaan kaikelle hulluudelle. – Oot myös opettanut mut laittamaan kaiken ulkopuolisen kuran oikeaan perspektiiviin ja opettanut mua olemaan vähemmän alistuvampi, kaunotar kirjoittaa. – Vaikka mua välillä itkettää, niin sä saat käännettyä jutut huumoriksi ja taas saan nauraa kippurassa, hän päättää kehunsa. Lue myös: Maisa Torppa otti harppauksen urallaan – julkaisi onnellisen kuvan: ”Kunnia olla vastavalmistunut” Maisa Torppa juhli vuosipäivää Mikko-rakkaansa kanssa – julkaisi kuvan ökysormuksistaan! Maisa Torppa lomailee Levillä: ”En tykkää olla lomautettuna” – ei kuitenkaan aio palata hoitoalan töihin
LUE MYÖS:
- Rita Niemi-Manniselle sataa rajua kritiikkiä: ”Teet rahaa sun lapsella”
- TTK-Anssi ja Linnea Leino saapuivat yhdessä häihin – suhdekuviot puhuttavat
- Prinsessa Dianan veljen paljastuskirja: Kuningas Charlesilta kammottava kommentti kuolleesta Dianasta
- Vau! Samuli Edelmannilta perheyllätys
- Sointu Borg avoimena: ”On ollut niin rikki”
- Maisa Torppa katosi somesta: paljastaa nyt syyn
- Kasinorakastajan blogi: Kidutusta Tallinnan kaduilla ja kuumat pelit
- Alisa Vainiolta tärkeä ilmoitus: ”Miul ei oo…”
- Nyt puhuu Sanna Marinin ex-erityisavustaja: Kuusi vuotta riitti
- Matti ja Teppo rikkoivat hiljaisuuden – uusi kappale ulos
- Rita Niemi-Manniselle sataa rajua kritiikkiä: ”Teet rahaa sun lapsella”
- Alisa Vainiolta tärkeä ilmoitus: ”Miul ei oo…”
- Vasta-avioituneet Robin Packalen ja Aura-rakas: Tiukka avioehto
- Jenni Poikelus ja Köpi Kallio bongattiin yhdessä suloisessa puuhassa
- KS: Seppo Hovi, 79, jäi leskeksi – löysi uuden kumppanin ja jätti Helsingin
- Maisa Torppa katosi somesta: paljastaa nyt syyn
- Martina Aitolehti paljastaa tienestinsä kohumatsista: ”Niin paljon rahaa”
- Matti ja Teppo rikkoivat hiljaisuuden – uusi kappale ulos
- Shirly Karvinen avautuu: Vertaa seksikokemuksiaan miesten ja naisten kanssa
- Sointu Borg avoimena: ”On ollut niin rikki”