Maria Veitolan odotettu loma alkoi tavalla, joka on jokaisen turistin painajainen – ”Ensimmäisenä iltana olin vielä toiveikas”
Menestynyt juontaja ja toimittaja Maria Veitola lomaili äskettäin hyvän ystävänsä kanssa Kreikan saaristossa. Veitola kertoo omalla Instagram-tilillään unelmoineensa Kreikan-matkasta lapsesta saakka.
Nyt Veitolan harras haave on vihdoin toteutunut. Ikävä kyllä ystävysten reissu sai kuitenkin pahimman mahdollisen alun, kun Veitolan ja hänen matkakumppaninsa matkatavarat katosivat menomatkalla.
Veitola kertoo harmillisesta sattumuksesta Instagram-tililleen julkaisemansa kuvapostauksen yhteydessä.
– Elämäni eka Kreikan matka! Oon haaveillut tästä ala-asteelta lähtien, kun luokkakaverini Katja saapui silmät sädehtien Rhodokselta. Matkustin rakkaan ystäväni, Kreikan konkari Samun kanssa, jonka kanssa ollaan tunnettu yli 20 vuotta, Veitola aloittaa julkaisunsa.
– Kepeää matkustaa aikuisen ystävän kanssa, kun ei tarvitse huolehtia muista, hän lisää.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Veitola ja hänen ystävänsä joutuivat viettämään lomansa ilman matkatavaroitaan. Tämä johti kaksikon hyvin hupaisiin tilanteisiin.
– Tosin meidän matkatavarat hävisivät jo menomatkalla. Saatiin ne 10 päivän päästä samalla kun palattiin Suomeen. Hups, Veitola toteaa.
– Oltiin Kreikassa pienillä saarilla, joilla ei ollut ihmeellisiä ostosmahdollisuuksia, esim. sukkia tai pikkareita ei löytynyt mistään. Mentiin siis molemmat yksillä kalsareilla koko reissu.
Veitola on lisännyt kuvapostaukseensa hauskan otoksen, jossa hänellä on yllään turistipaita ja lanteille kiedottu, värikäs huivi.
– Ekana iltana olin vielä toiveikas, että kyllä ne kamat tulee kohta perässä. Ostin turistipaidan katukojusta, että en haisis pahasti hieltä, hän kuvailee.
– Löysin myös alaosan: rantarätin! Näistä kahdesta vaatekappaleesta muodostui lomatyylini ydin.
Julkaisunsa lopussa Veitola kiittää matkakumppaniaan ”kuvista, seurasta ja naurusta”. Karmeasta aloituksesta huolimatta reissu vaikuttaa olleen onnistunut.
Lue myös:
Maria Veitola teki rajun tunnustuksen: ”Minäkin olen ollut yksi heistä”
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Archie Cruz avautuu Iida Vainiosta
- Rita Niemi-Manninen sai kammottavan viestin lapsestaan: ”Sairaita asioita”
- Herttuatar Meghan pahoittelee käytöstään vessassa: ”Anteeksi”
- Onko Sarah Ferguson päästään sekaisin? Hullu suunnitelma rahan saamiseksi
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Helena ja Mikko Koivun huoltajuusriita jatkuu rajuna – tämä on tilanne
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”
- Rita Niemi-Manninen sai kammottavan viestin lapsestaan: ”Sairaita asioita”
- Shirly Karvinen puhuu suunsa puhtaaksi erosta Sannin kanssa: ”Tuntuu raskaalta”
- Janni Hussille kävi huonosti deittisovelluksessa
- Kastanja Rauhala avautuu romantiikasta: ”Yllättävänkin herkkä ja romanttinen”
- Herttuatar Meghan pahoittelee käytöstään vessassa: ”Anteeksi”
- Helena Koivu valitti – ei mennyt nappiin
- Kastanja Rauhala puhuu vihdoin: ”Kaikki hyvä loppuu aikanaan”