Seiska: Missi-Eveliinan katkera tilitys Tuomas Enbuskesta – ”Hän ylläpitää kulissia”

Toimittaja Tuomas Enbusken entinen kumppani, missinä ja mallina tunnetuksi tullut Eveliina Tikka avautuu Seiska-lehden haastattelussa ex-pariskunnan suhteesta.
Tikalla on parhaillaan käynnissä rikosprosessi Enbuskea vastaan.
Tikan mukaan hän ja Enbuske eivät ole olleet viime aikoina missään tekemisissä toistensa kanssa.
– Estin hänen profiilinsa näkymisen itselleni myös somessa, Tikka kertoo Seiskalle.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

Joulukuussa julkisuuteen palannut Enbuske on puhunut mediassa avoimesti mielenterveyteensä liittyvistä haasteista. Tikan mielestä on hienoa, että mies on vihdoin saanut apua ongelmiinsa.
– On hyvä, että hän on hankkinut apua, mutta mielestäni hän edelleen ylläpitää tietynlaista kulissia. Hän ei ole myöntänyt tekojaan eikä pyytänyt anteeksi, Tikka kuvailee.
– Mielestäni Tuomaksen pitäisi kuitenkin aikuistua ja myöntää tekonsa, nainen summaa.
Tuomas Enbuske ja Eveliina Tikka erosivat viime vuoden tammikuussa. Kaksikon suhteeseen mahtui useita rikosilmoituksia sekä rajuja riitoja, joista Tikka on kertonut julkisuudessa.
Enbuske itse kiisti eroriitoihin liittyvät asiat joulukuussa ilmestyneessä HS:n Kuukausiliitteen haastattelussa.
Lue myös:
Tuomas Enbusken ylellinen miesluola jakaa mielipiteitä somessa – ”Ei pääse äijäkerhoon”
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Seiska: Heli Palsanmäki sai uutta tietoa syövästään – purskahti itkuun lääkärin edessä: ”Kuuden kuukauden henkinen helvetti”
- Seiska: Erika Vikman vaihtoi Dannyn uuteen julkkismieheen – kuuluisa kaksikko bongattiin salalomalta Italiasta!
- Sara Sieppi paljasti yllättäviä yksityiskohtia mökkielämästään – vanhemmat hoitavat työt: ”Minun ei tarvitse huolehtia mistään”
- Helena Ahti-Hallberg poseeraa pelkissä bikineissä – lähettää suorat terveiset mielensäpahoittajille: ”Meni päin h**vettiä”
- Martina Aitolehti avautuu uutuuskirjassa salasuhteestaan Alexei Eremenkon kanssa – ”Se ei hannaillut tippaakaan”
- Voi hyvin: Vakavaan lento-onnettomuuteen joutunut Sami Saikkonen kärsii kroonisista kivuista – ”Mikään ei ole kuten ennen”
- Ex-missi Karita Tykkä kouluttautui uuteen ammattiin – ”Minä tein sen”
- Oho! Henna Kalinaiselta poikkeuksellisen rohkea parisuhdeneuvo – toivoisi miehensä katsovan pornoa
- Sini Sabotagen suhde muusikkorakkaaseen päättyi – etsii nyt seuraa julkkisten tähdittämässä deittiohjelmassa
- Me Naiset: Näyttelijä Inka Kallén, 40, ei ole koskaan seurustellut vakavasti – ”Olen ihmetellyt, miksi elämä on mennyt näin”