Sointu Borg sai yllättävän ehdotuksen uskolliselta faniltaan – epäili avopuolisonsa suuttuvan: ”Hän painotti, että on kunnian mies”
Diili-ohjelman voittajana suomalaisille tunnetuksi tullut yrittäjä, somevaikuttaja ja malli Sointu Borg kertoo omalla Instagram-tilillään yhteydenotoista, joita saa faneiltaan. Borgin mukaan vihapostia tulee nykyään vähemmän kuin ennen, ja hän suhtautuu kaikkiin palautteisiin aina joko huumorilla tai kiitollisuudella.
Hiljattain Borg vastaanotti eräältä seuraajaltaan viestin, jossa oltiin ”huolissaan” Borgin tulevaisuudesta. Borg on julkaissut viestin Instagramin Stories-osiossa.
– Voi Sointu, kun ajaudut koko ajan kohti syvempää seiskaa, viestissä sanotaan.
Borgia viesti huvittaa.
– Ihmiset ovat mahtavia. Pitäisi alkaa julkaisemaan täällä näitä, hän toteaa nauraen Stories-osioonsa kuvaamallaan videolla.
– Loppupeleissä aika vähän tulee haukkuja enää. Tasaiseen tahtiin tulee näitä: ”olet turmion tiellä kohti helvetin tulta”, mutta en tiedä, että onko siinä mitään uutta, hän lisää.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Myöhemmin Borgilla tulee mieleen eräs erikoinen tilanne, johon joutui viime keväänä Diili-voittonsa jälkeen. Tuolloin hänen uskollinen faninsa otti häneen yhteyttä ja esitti yllättävän tarjouksen.
– Paras ever oli äijä, joka soitti minulle kylmän reteästi, että: ”kirjoitin sinulle laulun”. Minä vastasin: ”anna mennä lurittaen”. Sitten hän veteli siellä linjan toisessa päässä balladin, jonka hän oli minulle tehnyt, Borg kuvailee iloisesti.
– Hän lauloi siellä: ”Sointuuu…”, nainen imitoi miestä.
– Se oli hieno laulu.
Borg kertoo kiittäneensä miestä laulusta. Tämän jälkeen mies ehdotti Borgille kyläilyä.
– Puhelu päättyi siihen, että hän kutsui minut Poriin luokseen. Kysyi kahville ja olisi saanut jäädä yökyläänkin.
Borgin puoliso, räppäri Tomi Solonen ei naisen mukaan olisi pitänyt ideasta.
– Sanoin miehelle, että en usko, että avomieheni olisi tykännyt tästä. Mies vastasi: ”ei tässä ole mitään hätää, minä olen kunnian mies”.
– Mutta siis vittu respect! Hän oli vanhempi herrasmies, painotti vielä, että oli kunnian mies ja Poriin pääsee aina kahville, Borg nauraa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
Sointu Borg paljastaa, mihin rakastui räppärimiehessään: ”Ei jäänyt jalkoihin”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Kerttu Rissanen avautuu: ”Villiä elämää”
- Janni Hussilta riipaiseva erotilitys: ”Olen vähän yksinäinen”
- Kasinorakastajan blogi: 2025 parhaat pelistudiot ja Top 10 pelit!
- Prinsessa Catherine aiheutti shokin pikkutuhmalla kommentillaan
- Paljastus Jone Nikulan ja Ellen Jokikunnaksen erosta: ”Kaikki menee päin helvettiä”
- Sarah Dzafce avautuu vihdoin: ”Otan kaiken vihan vastaan”
- Mannisten riita yltyy – Aki kehottaa Rita-vaimoaan hankkiutumaan raskaaksi Gambiassa
- Helena Koivulta yllättävä avautuminen: ”Vankilaa en ehkä jaksaisi”
- Missikohussa shokkikäänne – Palkkasiko potkut saanut missi itselleen huippujuristin?
- Miss Suomi -kohu kerää kierroksia – Shirly Karviselta suoraa puhetta
- Mannisten riita yltyy – Aki kehottaa Rita-vaimoaan hankkiutumaan raskaaksi Gambiassa
- Paljastus Jone Nikulan ja Ellen Jokikunnaksen erosta: ”Kaikki menee päin helvettiä”
- Sarah Dzafce avautuu vihdoin: ”Otan kaiken vihan vastaan”
- Janni Hussilta riipaiseva erotilitys: ”Olen vähän yksinäinen”
- Kerttu Rissanen avautuu: ”Villiä elämää”
- Prinsessa Catherine aiheutti shokin pikkutuhmalla kommentillaan