Sointu Borg sai yllättävän ehdotuksen uskolliselta faniltaan – epäili avopuolisonsa suuttuvan: ”Hän painotti, että on kunnian mies”
Diili-ohjelman voittajana suomalaisille tunnetuksi tullut yrittäjä, somevaikuttaja ja malli Sointu Borg kertoo omalla Instagram-tilillään yhteydenotoista, joita saa faneiltaan. Borgin mukaan vihapostia tulee nykyään vähemmän kuin ennen, ja hän suhtautuu kaikkiin palautteisiin aina joko huumorilla tai kiitollisuudella.
Hiljattain Borg vastaanotti eräältä seuraajaltaan viestin, jossa oltiin ”huolissaan” Borgin tulevaisuudesta. Borg on julkaissut viestin Instagramin Stories-osiossa.
– Voi Sointu, kun ajaudut koko ajan kohti syvempää seiskaa, viestissä sanotaan.
Borgia viesti huvittaa.
– Ihmiset ovat mahtavia. Pitäisi alkaa julkaisemaan täällä näitä, hän toteaa nauraen Stories-osioonsa kuvaamallaan videolla.
– Loppupeleissä aika vähän tulee haukkuja enää. Tasaiseen tahtiin tulee näitä: ”olet turmion tiellä kohti helvetin tulta”, mutta en tiedä, että onko siinä mitään uutta, hän lisää.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Myöhemmin Borgilla tulee mieleen eräs erikoinen tilanne, johon joutui viime keväänä Diili-voittonsa jälkeen. Tuolloin hänen uskollinen faninsa otti häneen yhteyttä ja esitti yllättävän tarjouksen.
– Paras ever oli äijä, joka soitti minulle kylmän reteästi, että: ”kirjoitin sinulle laulun”. Minä vastasin: ”anna mennä lurittaen”. Sitten hän veteli siellä linjan toisessa päässä balladin, jonka hän oli minulle tehnyt, Borg kuvailee iloisesti.
– Hän lauloi siellä: ”Sointuuu…”, nainen imitoi miestä.
– Se oli hieno laulu.
Borg kertoo kiittäneensä miestä laulusta. Tämän jälkeen mies ehdotti Borgille kyläilyä.
– Puhelu päättyi siihen, että hän kutsui minut Poriin luokseen. Kysyi kahville ja olisi saanut jäädä yökyläänkin.
Borgin puoliso, räppäri Tomi Solonen ei naisen mukaan olisi pitänyt ideasta.
– Sanoin miehelle, että en usko, että avomieheni olisi tykännyt tästä. Mies vastasi: ”ei tässä ole mitään hätää, minä olen kunnian mies”.
– Mutta siis vittu respect! Hän oli vanhempi herrasmies, painotti vielä, että oli kunnian mies ja Poriin pääsee aina kahville, Borg nauraa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
Sointu Borg paljastaa, mihin rakastui räppärimiehessään: ”Ei jäänyt jalkoihin”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Vau! Shirly Karvinen teki leuat loksauttavan muodonmuutoksen!
- Yllättävä käänne Iida Vainion raha-asioissa – ”Oli sellainen käsitys, että rahaa tulee”
- Kasinorakastajan blogi: Monopoli kummittelee vielä tulevaisuudessakin!
- Ex-prinssi Andrew pääsi vapaalle jalalle – uusia epäilyttäviä kuvia vuoti julkisuuteen
- Sara Sieppi sanoi hyvästit Pyry-rakkaalle – surullinen julkaisu
- Poliisi pidätti ex-prinssi Andrew’n – tämä tilanteesta tiedetään nyt
- Iida Vainio ja Archie Cruz pakenivat Helsingistä – pariskunnalla edessään uusi arki
- Jethro laukoo mielipiteensä Helena Koivun tilanteesta
- Aku Hirviniemeltä uutispommi!
- Sanna Marin ökyili lentokentällä – katso kuvat
- Iida Vainio ja Archie Cruz pakenivat Helsingistä – pariskunnalla edessään uusi arki
- Sara Sieppi sanoi hyvästit Pyry-rakkaalle – surullinen julkaisu
- Sanna Marin ökyili lentokentällä – katso kuvat
- Kuinka lisätä selvittävä suihke osaksi hiustenhoitorutiinia
- Aku Hirviniemeltä uutispommi!
- Ex-prinssi Andrew pääsi vapaalle jalalle – uusia epäilyttäviä kuvia vuoti julkisuuteen