Vau! Mikko Koivun ja Natalie-rakkaan upeat hääkuvat julki
Entinen NHL-tähti Mikko Koivu avioitui jenkkiläisen somevaikuttajakultansa Natalie ”Nattie” Dillonin kanssa lokakuun loppupuolella.
Minnesotassa, Natalien kotiosavaltiossa pidetyt häät pidettiin visusti yksityisenä, mutta ex-kiekkoilija Saku Koivun tytär jakoi kuvia häähumusta Instagramissaan.
Nyt pariskunnan häävalokuvaaja, Märit Williams, jakoi Instagramissaan videon, jossa oli useita kuvia hääparista.
– Natalien ja Mikon hääpäivä osui kauneimpaan (lämpimään) syyspäivään, valokuvaaja kirjoittaa kuvatekstissä englanniksi.
Valokuvaaja on listannut huiman määrän eri palveluntarjoajia, joita häissä olivat muun muassa tapahtumasuunnittelu, dj:n sekä valaistustuotannon.
Yhdessä hääkuvista Nattie pitää toisella kädellä Mikkoa käsivarresta kiinni toisella pitää miehen olkapäästä kiinni ja pariskunta katsoo toisiaan syvälle silmiin.
Kuvissa huomio kiinnittyy valtavaan määrään kukkia, joita oli paitsi morsiamen kimpussa, niin myös morsiusneidoilla, joita Nattiella oli kuvien perusteella kuusi.
Morsian oli valinnut muhkeaan kukkakimppuunsa sekä häiden koristeeksi hempeitä sävyjä – persikkaa, keltaista ja valkoista. Mikon puvun kauluksessa oli muutama pieni, samaa sävyä oleva kukka.
Suuria kukka-asetelmia oli myös pöydillä sekä muualla juhlapaikalla.
Häät Mikko ja Nattie pitivät The Hutton Housessa, Minnesotassa. Juhlapaikan Instagramissa paikkaa kuvaillaan sen olevan johtava, ensiluokkainen tapahtumapaikka Medicine Laken sydämessä.
Hääjuhlajärjestäjän sivuilta selvisi, että ihan pienellä budjetilla ei häitä The Hutton Housessa järjestetä, sillä yhden häävieraan hinta kyseisessä juhlapaikassa on noin 300–400 euroa.
Nattie oli pukeutunut kapeaan, merenneito-malliseen hääpukuun, jonka yläosa oli pitsiä. Edestä mekko oli hyvin syvään uurrettu. Natalien ruskeat, pitkät hiukset olivat kiharrettu ja ne olivat osittain kiinni.
Nattien hääeleganssin kruunasi pitkä, maahan saakka ulottuva huntu, joka oli kiinnitetty takaraivolle. Kaulassa Nataliella oli suuri risti.
Mikko oli valinnut ylleen tumman sinisen puvun mustilla yksityiskohdilla ja kaulassa hänellä oli musta rusetti.
Lähde: Seiska
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Erika Vikmanilta rohkea veto – faneilta suoraa puhetta
- Vau! Shirly Karvinen teki leuat loksauttavan muodonmuutoksen!
- Yllättävä käänne Iida Vainion raha-asioissa – ”Oli sellainen käsitys, että rahaa tulee”
- Kasinorakastajan blogi: Monopoli kummittelee vielä tulevaisuudessakin!
- Ex-prinssi Andrew pääsi vapaalle jalalle – uusia epäilyttäviä kuvia vuoti julkisuuteen
- Sara Sieppi sanoi hyvästit Pyry-rakkaalle – surullinen julkaisu
- Poliisi pidätti ex-prinssi Andrew’n – tämä tilanteesta tiedetään nyt
- Iida Vainio ja Archie Cruz pakenivat Helsingistä – pariskunnalla edessään uusi arki
- Jethro laukoo mielipiteensä Helena Koivun tilanteesta
- Aku Hirviniemeltä uutispommi!
- Sara Sieppi sanoi hyvästit Pyry-rakkaalle – surullinen julkaisu
- Ex-prinssi Andrew pääsi vapaalle jalalle – uusia epäilyttäviä kuvia vuoti julkisuuteen
- Iida Vainio ja Archie Cruz pakenivat Helsingistä – pariskunnalla edessään uusi arki
- Jethro laukoo mielipiteensä Helena Koivun tilanteesta
- Aku Hirviniemeltä uutispommi!