Kuva: AOP
Evelina läväytti julki rehellisen kuvan kesäkunnostaan: ”Vi**uun dieettikulttuuri!”
Laulaja ja lauluntekijä Evelina, 26, julkaisi Instagram-tilillään väkevän kirjoituksen, jossa kritisoi valloillaan olevaa ajatusta niin sanotusta kesäkunnosta ja dieettikulttuurista.
Evelinan mukaan yksikään vartalo ei ole toista sopivampi kesään. Todisteeksi hän julkaisi kaksi kuvaa omasta vartalostaan.
– Minkään mun kropassa ei ikinä täydy ulkoisten paineiden takia muuttua voidakseni laittaa shortsit päälle, kunhan mulla on mukava olo, Evelina kirjoittaa.
– Kesäkroppa ei ole ikinä ollut mikään oikea asia yhtään sen enempää kuin talvikroppa, kevätkroppa tai syyskroppakaan.
Muusikon mukaan ei ole olemassa mitään tiettyä ”kuntoa” tai vaatekokoa, joilla voisi lunastaa itselleen paikan rannalla.
– Iso keskisormi dieettikulttuurille ja iso halaus kaikille, jotka kamppailevat vaikeiden tunteiden kanssa suhteessa omaan kehoon kun ilmat lämpenee.
– Olet upea ja ansaitset elää sun parasta elämäää just nyt!
Evelinan julkaisu on kerännyt alle vuorokaudessa yli 32 tuhatta tykkäystä ja järisyttävän määrän kommentteja.
– Just näin! Kesäkroppa on ennemmin sellainen joka ui järvessä, pyöräilee piknikille, syö jätskiä, loikoilee auringossa, valvoo juhannuksena ja soutaa soutuvenettä, kommentoi seksuaalikasvattaja ja kehokuvaaja Reeta Rautavirta.
– Respect! Mahtava message!
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä. Lue myös: Laulaja Evelina paljasti joutuneensa tuhansia kertoja seksuaalisen ahdistelun uhriksi! Laulaja Evelinan harkintakyky petti – vitsaili somessa prinssi Philipin kuolemalla!
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Nanna Karalahti – Sydäntä särkevä avautuminen
- Harry ja Meghan julkaisivat joulukuvansa – mukana lapset Archie ja Lilibet
- Sara Sieppi ökylomalla Lapissa – missä Pyry?
- Prinssi Harry viihtyi mysteeriblondin seurassa – katso kuva
- Kerttu Rissanen avautuu: ”Villiä elämää”
- Janni Hussilta riipaiseva erotilitys: ”Olen vähän yksinäinen”
- Kasinorakastajan blogi: 2025 parhaat pelistudiot ja Top 10 pelit!
- Prinsessa Catherine aiheutti shokin pikkutuhmalla kommentillaan
- Paljastus Jone Nikulan ja Ellen Jokikunnaksen erosta: ”Kaikki menee päin helvettiä”
- Sarah Dzafce avautuu vihdoin: ”Otan kaiken vihan vastaan”
- Mannisten riita yltyy – Aki kehottaa Rita-vaimoaan hankkiutumaan raskaaksi Gambiassa
- Paljastus Jone Nikulan ja Ellen Jokikunnaksen erosta: ”Kaikki menee päin helvettiä”
- Janni Hussilta riipaiseva erotilitys: ”Olen vähän yksinäinen”
- Prinssi Harry viihtyi mysteeriblondin seurassa – katso kuva
- Sara Sieppi ökylomalla Lapissa – missä Pyry?
- Sarah Dzafce avautuu vihdoin: ”Otan kaiken vihan vastaan”
- Kerttu Rissanen avautuu: ”Villiä elämää”
- Prinsessa Catherine aiheutti shokin pikkutuhmalla kommentillaan