
Uusi seksisovellus ”toimii lähes yhtä hyvin kuin Viagra”
Viagra on varmasti nykyisin yleisin mieskunnon ”pelastaja”, mutta nyt sen rinnalle on tullut uusi vaihtoehto, jonka väitetään olevan lähes yhtä tehokas, eikä kyseessä ole lääke vaan sovellus.
Uusi Lover-sovellus on saanut rahoitusta muun muassa Tinder-sovelluksen perustajiin kuuluvalta Sean Radilta ja se antaa sinulle neuvoja seksielämään. Sovelluksessa vastaillaan kysymyksiin, käydään läpi tutoriaaleja ja selvitetään kysymysten kautta, mikä kiihottaa parisuhteen molempia osapuolia. Kun esimerkiksi molempien fantasioista löytyy ”mätsejä”, sovellus ehdottaa niitä kokeiltavaksi.
Juuri iOS-laitteille julkaistun sovelluksen on kehittänyt seksuaalilääketieteeseen erikoistunut psykologi, tohtori Britney Blair.
Blairin mukaan sovelluksen avulla voi kasvattaa itsevarmuutta ja kommunikaatiota, tiivistää kumppanien välistä yhteyttä sekä kasvattaa tietoisuutta seksistä ja seksuaalisuudesta.
Suuren osan sovelluksen sisällöstä saa ilmaiseksi ensimmäiset 7 päivää, mukaan lukien ääniohjeita suuseksiin, video-ohjeita petipuuhiin ja monivaiheisia soittolistoja esim. siitä, ”miten tulla kovaksi”. Kokeilujakson jälkeen sovellus maksaa 9,99 dollaria kuukaudessa tai 59,99 dollaria vuodessa.
Ennen julkaisua tehdyissä testeissä, jotka keskittyivät ainoastaan erektiohäiriöihin, 62 % käyttäjistä kertoi saaneensa apua sovelluksesta ensimmäisten kolmen viikon aikana. Tohtori Blairin mukaan tulos on vaikuttava, sillä ”Viagran tehokkuus on 65 % ja se kestää vain viisi tuntia”.
Käynnissä on nyt rahoituskierros, jonka avulla sovellus saataisiin ladattavaksi myös Android-laitteisiin ja siihen tuotaisiin mukaan pelillisiä elementtejä.
Lähde: TechCrunch
Kuva: Pixabay
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Beckhamien perheskandaali: Meghan ja Harry työnsivät lusikkansa soppaan
- No huh! Sofia Belórf poseerasi yläosattomissa
- Kasinorakastajan blogi: Vain pelaamattomuus ei tuo pelihaittoja
- Koivujen saaga jatkuu: Mikolta yllättävä vaatimus
- Iida Vainiolta paljonpuhuva avautuminen – ”Meni suoraan mul tunteisiin”
- Kerttu Rissasen veti kännit julkkisbileissä – itki exälleen
- Huh! Iida Vainio jakoi lähes epätodellisen kuvan
- Helenalle erävoitto Koivujen erosaagassa
- Ex-huippumalli Anne Kukkohovin uudet tuulet – myy likaisia pikkuhousujaan ja arvioi peniksiä
- Janni Hussi ja Joel Harkimo: viimein ulostulo suhteesta
- Koivujen saaga jatkuu: Mikolta yllättävä vaatimus
- No huh! Sofia Belórf poseerasi yläosattomissa
- Kerttu Rissasen veti kännit julkkisbileissä – itki exälleen
- Huh! Iida Vainio jakoi lähes epätodellisen kuvan
- Beckhamien perheskandaali: Meghan ja Harry työnsivät lusikkansa soppaan
- Iida Vainiolta paljonpuhuva avautuminen – ”Meni suoraan mul tunteisiin”