Ilotyttö paljastaa: Julkkisnainenkin on ”horo”
Viime bloggauksessa kerroin, kuinka eräs suomalainen pöhköjulkkis kiristi mua – sellaiseksi sen koin. Nyt avaudun toisesta erikoisesta asiasta jonka kohteeksi tänä kesänä jouduin.
Otin erään asiakkaan, joka vaikutti puhelimessa ihan ok:lta. Kun hän tuli sisään, huomasin heti että tässä on nyt sitten vähän erikoisempi tapaus.
Kolmekymppinen mies oli – miten minä nyt tämän sanoisin etten leimautuisi suvaitsemattomaksi – no en minä sano mitään. Hän kuitenkin herätti huomioni.
Mies laski siistit vaatteensa laskoksilleen, hän oli hyvin viimeisen päälle pukeutunut, liivit ja kaikki, mustat nahkakengät, suorat mustat housut. Kultakello.
Eipä siinä. Asiaan. Sitä ennen mies oli maksanut summan, jonka laitoin työpöydän laatikkoon.
Kun hommat oli hoidettu ja mies pukeutui, ovikello soi. En odottanut ketään, jonka vuoksi säntäsin ovelle. Jos se olisi toinen asiakas tai kuka tahansa, olisi tärkeää saada hänet hätistettyä pois, sillä edellinen asiakas oli lähdössä. Olen tarkka siitä, ettei kenellekään tule nolo olo. On noloa jos asiakkaat vaikka kohtaavat.
No siellä oli vain kerääjä.
Mies kyseli hädissään että kuka oli – joko lähti – milloin voin mennä. Sanoin että siitä vaan, reitti selvä. Hän lähti.
Vasta seuraavan asiakkaan kohdalla minulle paljastui yllätys. Hän oli saatana varastanut sieltä pöytälaatikostani rahat. Aika paljon meni. 600 euroa.
Syytän tästä vain itseäni. Arvatkaapa ketuttaako. Tällainen siisti herrasmies vei minulta pienen omaisuuden.
Tämä oli taas opiksi. Ei siinä mitään, hummani hei vaan saamari.
Tähän loppuun mun on paljastettava pieni hauska juttu. Laittelimme suomalaisille julkkiskaunottarille erään miesystäväni kanssa pilatarjouksia. Mieheni kysyi somen kautta muutamilta heistä, että voisivatko nämä julkkisnaiset lähteä polttariyllätyksenä syömään tulevan aviomiehen kanssa. Maksettaisiin kuulemma dinneri ja 750 euron palkkio.
Arvatkaas kuinka moni suostui seuraneidiksi? Ihan jokainen! Näin sitä julkkisnainenkin on eräänlainen huora, kun rahasta sovitaan.
Tiesitkö muuten, että ”Facebookilla on nyt tuhma pikkusisar, jossa hetaan vain panoseuraa?” Klikkaa riettaaseen naamakirjaan tuolta:
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Sanna Marin ökyili lentokentällä – katso kuvat
- Traagista tietoa prinsessa Catherinen syövästä – William ”epäuskoisuuden tilassa”
- Kuinka lisätä selvittävä suihke osaksi hiustenhoitorutiinia
- Anna Abreulta erikoinen ilmoitus – päätös jakaa varmasti mielipiteitä
- Sara Sieppi paljastaa: Amazing Race -tuotanto joutui puuttumaan veljen alkoholinkäyttöön
- Kasinorakastajan blogi: 0,2 egeä sisään, 100 tonnia ulos – historian kovin slottiosuma!
- Shokkikäänne: Käärijän kumppani jätti yhteisen kodin
- Sanna Marin teki yllättävän peliliikkeen – ”Kirjaimellisesti shokissa”
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Traagista tietoa prinsessa Catherinen syövästä – William ”epäuskoisuuden tilassa”
- Sara Sieppi paljastaa: Amazing Race -tuotanto joutui puuttumaan veljen alkoholinkäyttöön
- Anna Abreulta erikoinen ilmoitus – päätös jakaa varmasti mielipiteitä
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Sanna Marin ökyili lentokentällä – katso kuvat
- Shokkikäänne: Käärijän kumppani jätti yhteisen kodin