Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa historiallinen tilanne – yksi sulhasista luovuttaa kesken kuvausten: ”Haluan olla rohkea”
Parhaillaan käynnissä olevan Ensitreffit alttarilla -ohjelman tänään tiistaina 18.10. MTV Katsomossa ja C Morella esitettävässä jaksossa päästään seuraamaan historiallista tilannetta, kun yksi sulhasista päättää jättää leikin kesken
Kyseinen jakso nähdään ensi viikon tiistaina 25.10. telkkareissa.
Varoitus: Artikkeli sisältää juonipaljastuksia!
Jaksossa selviää, että Assin kanssa naimisiin mennyt Otto ei halua jatkaa parin avioliittoa pidemmälle.
– Otto kertoi, että hänelle on vahvistunut sellainen tunne siitä, että hän kokee, etteivät hänen tunteensa voi kehittyä, ja hän ei koe toivoa siinä, Assi toteaa ohjelmassa.
Oton mukaan hänen hiipuvista tunteistaan on keskusteltu kahdestaan ja puhuttu myös avoimesti asiantuntijoiden kanssa.
– Jossain vaiheessa on pitänyt myöntää itselleen ja on huomannut sen, että jotain puuttuu, ja sitten minä pikkuhiljaa sulkeudun, koska se on minulle luontainen reaktio. Sitten, kun minusta ei tunnu hyvältä, vedän muurin kiinni niin sanotusti, Otto kuvailee tuntemuksiaan.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

Otolle on ollut tärkeää, että hän on voinut kertoa kipeistä asioista rehellisesti.
Hän myöntää saaneensa ulkopuolelta kannustusta jatkaa vielä yrittämistä. Toisten ihmisten sanat eivät kuitenkaan ole tehneet häneen vaikutusta.
– Minulla on niin vahva tämä oma tunne. Haluan olla rohkea ja tehdä ne omat päätökset, Otto perustelee.
Ensitreffit alttarilla -ohjelma katsottavissa tiistaisin MTV3-kanavalla klo 21.00. Jaksot näkyvät ennakkoon MTV Katsomossa ja C Morella.
Lue myös:
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Martina Aitolehti: konkurssi!
- Näyttelijä Kari Sorvali on kuollut – puoliso Miitta Sorvali kertoo viimeisistä kuukausista
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Huh! Jere Karalahti jouduttiin poistamaan festareiden VIP-alueelta – katso video ja kuvat
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Kruununprinssi Haakonilta ja Mette-Maritilta vihdoin ilouutinen
- Poliisit pysäyttivät taas Susanna Penttilän panobussin – festivaaleilla ikävä välikohtaus
- Sara Sieppi repäisi – vau, mikä muodonmuutos!
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”