Entinen tosi-tv-tähti ja liivijengiläinen ”Immu” tuntemastaan suomalaisesta ISIS-äidistä: ”Mikä on mennyt noin pahasti pieleen?”
Tosi-tv-sarjasta Sali tunnetuksi tullut entinen vapaaottelija ja Cannonball-liivijengiläinen Mika ”Immu” Ilmén, 48, kertoi Seiskalle viettäneensä nuoruutensa Vantaalla samoissa piireissä Syyrian al-Holin vankileirillä viruvan suomalaisen ISIS-äiti Fatiman kanssa.
Ilmén kertoi tavanneensa Fatiman viimeksi 90-luvun puolivälissä, jolloin hänellä oli ”rastat ja kultahampaita suussa” sekä yllään afrikkalainen asu. Hän oli Ilménin mukaan saanut lapsen gambialaisen miehen kanssa.
Pitkään vankilassa törkeästä huumausainerikoksesta istunut Ilmén kertoi Seiskalle, että Fatima piti jo nuorena ”pahoista pojista”.
– Hän styylailikin erään alkuaikojen tunnetuimman bandiitin kanssa, joka veteli kerran Fatimaa turpaan yhden ostarin pihalla.
Ilmén kuvailee ”supisuomalaista erittäin hyvännäköistä” Fatimaa ”armottomaksi miestennielijäksi, jonka perään kaikki kundit kuolasivat”, mutta yllättyi silti kuullessaan Fatiman olevan yksi kohua nostattaneista suomalaisista ISIS-äideistä.
– Väkisinkin tulee miettineeksi, että mikä on mennyt noin pahasti pieleen, Ilmén pohti Seiskalle.
Ilménin mielestä Fatimaa ei pidä lennättää takaisin Suomeen.
– No ei tosiaan pidä! Hän on nyt kaiken tuon ansainnut. ISIS:n ideologia on täysin sairas. Ensin tapetaan ihmisiä, mutta sitten kun tulee turpaan, alkaa kauhea parkuminen.
Ilménin elämäkertakirja Immu nousi viime vuonna yhdeksi Suomen luetuimmista kirjoista.
Lähde: Seiska
Kuva: Kansikuva kirjasta Immu, Bazar kustannus
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Missikohussa shokkikäänne – Palkkasiko potkut saanut missi itselleen huippujuristin?
- Miss Suomi -kohu kerää kierroksia – Shirly Karviselta suoraa puhetta
- Mannisten Egyptin-matka sai dramaattisen käänteen – Rita sairaalaan
- Kasinorakastajan blogi: 2025 parhaat pelivalmistajat: Nolimit City!
- Janni Hussi esittelee ökytaloaan – katso hulppeat kuvat
- Vau mikä muodonmuutos! Akseli Herlevi pudotti painoa – katso kuvat
- Taas yhdessä? Kerttu Rissanen ja Sami Uotila bongattiin bilettämästä – katso kuvat
- Erna Husko paljastaa: Ero!
- Sanna Marinin Linna-tyylissä erikoinen yksityiskohta – Jonikin edustettuna
- Helena Koivulta avoin ulostulo: ”Elämä on edelleen sekaisin”
- Miss Suomi -kohu kerää kierroksia – Shirly Karviselta suoraa puhetta
- Vau mikä muodonmuutos! Akseli Herlevi pudotti painoa – katso kuvat
- Janni Hussi esittelee ökytaloaan – katso hulppeat kuvat
- Mannisten Egyptin-matka sai dramaattisen käänteen – Rita sairaalaan
- Missikohussa shokkikäänne – Palkkasiko potkut saanut missi itselleen huippujuristin?