Sara Siepin ja Pyry Soirin vauvan nimi paljastui!
Sara Sieppi jakoi äskettäin Instagramissa kuvia hänen ja Pyry Soirin pari kuukautta sitten syntyneen vauvan ristiäisistä.
Parin esikoinen kastettiin Helsingissä Punavuoressa sijaitsevassa Mikael Agricolan kirkossa. Kirkko tunnetaan näyttävästä sisätilastaan ja korkealle kohoavasta vaikutelmastaan.
Ensimmäisessä kuvassa Sara pitelee vauvaa sylissään. Pyry seisoo hänen vierellään, ja vanhempien kädet kehystävät pienokaisen päätä sormet lomittain.
Sara oli pukeutunut hillityn vihreään, kauniisti laskeutuvaan lyhythihaiseen mekkoon. Pyry puolestaan edusti tummassa puvussa, kapeassa solmiossa ja rennosti sidotussa kravattisolmussa.
Kastejuhla pidettiin viikonloppuna
Sara vihjasi Instagramin tarinat-osiossa, että lapsi kastettiin viikonloppuna. Tarinassa näkyi vauvan kastemekko sekä vaaleansininen nauha, joka erottuu myös kastekuvissa.
Kuvakarusellissa nähdään myös tunnelmia kirkosta, juhlan tarjoiluista sekä Diandra laulamassa flyygelin ääressä.
Sukupuoli ja nimi pysyivät pitkään piilossa
Saran ja Pyryn vauva syntyi maaliskuun lopussa. Sara kertoi lapsen syntymästä 30. maaliskuuta, mutta ei paljastanut tarkkaa syntymäpäivää.
– Tänään olisi ollut sun laskettu aika, mutta me ollaan saatu nauttia sun seurasta jo pidempään, Sara paljasti lapsen ennenaikaisesta syntymästä.
Tuolloin Sara ei kertonut vauvan sukupuolta eikä nimeä. Hän on kuitenkin aiemmin maininnut, että nimi oli päätetty jo ennen syntymää.
Ensimmäisessä vauvakuvassa pienokaisella oli yllään vaaleansininen potkupuku. Sama sävy nähtiin myös kastemekon nauhassa. Lisäksi Saran julkaisun kommenteissa mainitaan useaan otteeseen nimi Sisu, joka näkyi myös ristiäistarjoilujen koristeissa. Nämä yksityiskohdat antavat vahvoja vihjeitä vauvan nimestä.
Lähde: Seiska
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Sara Siepin ja Pyry Soirin vauvan nimi paljastui!
- Näin hehkeältä Katri Helena näyttää nykyään – katso kuva!
- Sofia Belórfin väitetty kuvanmuokkaus aiheutti kohun – uskomattoman kapea vyötärö
- Rakastettu Hannele Lauri joutui sairaalaan: ”Luulen, että tämä ei mulla jää tähän”
- Kasinorakastajan blogi: Kisat alkaa ja vetolaput laulaa
- Kohumissi Sarah Dzafcen kimppuun hyökättiin
- Helmi Loukasmäki paljastaa vihdoin välit Dannyyn: ”Olemme…”
- Missikohu syvenee: Sunneva Sjögren lähettää tiukat terveiset kohumissi Sarah Dzafcelle
- Simo Frangénin lapselle Frans Frangénille rikostuomio
- Uusi käänne Miss Suomi -kohussa – Sarah Dzafce teki tutkintapyynnön poliisille
- Helmi Loukasmäki paljastaa vihdoin välit Dannyyn: ”Olemme…”
- Tanssii tähtien kanssa -ohjelman kulisseissa kuohuu – katsojien suosikki ottaa hatkat
- Missikohu syvenee: Sunneva Sjögren lähettää tiukat terveiset kohumissi Sarah Dzafcelle
- Rakastettu Hannele Lauri joutui sairaalaan: ”Luulen, että tämä ei mulla jää tähän”
- Sofia Belórfin väitetty kuvanmuokkaus aiheutti kohun – uskomattoman kapea vyötärö
- Karu paljastus Haakonin ja Mette-Maritin avioliitosta: ”Jos avioliitto päättyisi”
- Simo Frangénin lapselle Frans Frangénille rikostuomio
- Kohumissi Sarah Dzafcen kimppuun hyökättiin
- Vau mikä kesäkolli! Sami Uotila aiheuttaa sydämentykytystä ilman paitaa
- Simo Frangénin ja Rosa Meriläisen lapsi Frans: ”En ole poika”