Hävittäjäkone tuli liian lähelle – näin kävi, video!
Uutiset ovat olleet tulvillaan Venäjän häikäilemätöntä hävittäjäpolitiikkaa. Pimeänä Itämeren yllä lentävät koneet ovat turvallisuusriski matkustajakoneille. On vain ajan kysymys kun jotain tapahtuu.
Nyt mennään kuitenkin hieman iloisempiin asioihin. Tässä oli kyse Yhdysvaltain armeijan lennoston taitolento-osaston Blue Angelsien hävittäjäkoneiden harjoituslennosta.
Kaksi hävittäjää lenteli uimarannan yläpuolella, ja toinen niistä päätti hieman säikäyttää rannalla olijoita. Liekö halunnut varoittaa UV-säteilyn vaaroista.
Kone kiepautti sen verran matalalta, että ihmisten aurinkovarjot ja muut härpäkkeet lentelivät. Kieltämättä tässäkin vaaransa, jos huonosti käy… Katso nettiin pari päivää sitten lisätty video alta.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Janni Hussilta uutispommi: ”Oon pitkään haaveillut”
- Sanna Marin julkaisi näyttäviä reissukuvia – edusti upeana
- Elina Gustafsson julkkiskaunottaren kanssa yhdessä huonekaluostoksilla
- Shirly Karvinen paljastaa totuuden Balin-matkasta: ”Uteliaisuus vei lopulta voiton”
- Kerttu Rissaselta erikoinen tunnustus: ”Aika pahalta tuntuu”
- Kasinorakastajan blogi: Kovaa arpomista
- Nanna Karalahdelta raju ratkaisu – tämä on perheen tilanne
- Tämä on prinsessa Catherinen todellinen tilanne syövän jälkeen: ”Oppinut läksynsä”
- Huhhuh! Samu Haber takoo valtavia summia Saksassa
- Sanna Marinin ja Joni-kullan arjesta paljonpuhuvia kuvia