Aleksi Valavuori aloitti suuren hiihtourakkansa – meno tyssäsi heti kolmen kilometrin kohdalla: ”Ei etene hevon v**tua tämä touhu”
Mediapersoona Aleksi Valavuori aloitti tänään suuren Valahiihto-projektinsa, jossa hän hiihtää miljoona metriä kuukaudessa. Jokaisen hiihtometrin Valavuori myy eurolla, ja kerätyillä tuotoilla talousrikoksista tuomittu mies aikoo kuitata verovelkansa, joita hänellä on lähes puolen miljoonan euron edestä.
Valavuori päivittää kuulumisiaan hiihtoladuilta omille sosiaalisen median tileilleen aktiivisesti koko urakkansa ajan.
Mies lähti matkaan varhain maanantaiaamuna. Hän ei kuitenkaan kovin pitkälle pötkinyt, sillä tie tyssäsi jo kolmen kilometrin kohdalla. Syynä hitaaseen etenemiseen oli latujen huono kunto.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Valavuori kertoo tilanteestaan oman Instagram-tilinsä Stories-osiossa.
– Kolme ja puoli kilometria takana. Enää on siis edessä se 996,5 kilometria, Valavuori toteaa kasvot kohmeisina Stories-videollaan.
– Levin latukoneet eivät ole menneet vielä. Ei tuolla ole mitään toivoa vielä lähteä hiihtämään, hän jatkaa.
Myöhemmin samana päivänä, kymmenen kilometrin hiihdon jälkeen Valavuori harmittelee edelleen latujen huonoa kuntoa.
– Tuleekin vähän pidempi päivä. Minulla on ensimmäiseen kymppiin mennyt melkein tunti. Eli kaksi kertaa se mitä pitäisi mennä. Ensimmäiseen kolmeen kilometriin ei ole latua ollenkaan ja 20 sentin kinos. Nyt on latu tällainen, että tämä upottaa koko ajan, mies päivittelee.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Seuraavalla videollaan Valavuori menettää totaalisesti hermonsa.
– Tämä ei tällä hetkellä etene hevon vittua tämä touhu. Minulla menee 6 tuntia jos haluan hiihtää tänään sen 30 kilometria. Minun on pakko tehdä suunnitelmiin muutos ja vaihtaa paikkaa.
Lue myös:
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Huh mikä yhdennäköisyys! Kerttu Rissanen on kuin ilmetty äitinsä ja mummonsa!
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari menivät naimisiin – katso kuvat!
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Kuningas Charlesilla oudot vessasäännöt
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Kasinorakastajan blogi: Peliautomaattien propaganda
- TTK-spekulointi kiihtyy – ovatko nämä julkkikset seuraavat tähtioppilaat?
- Mette-Maritin Marius-poika lusii ökypuitteissa – ”Ei saa erityiskohtelua”
- Janni Hussilta ja Sointu Borgilta shokkiuutinen: ”Breikki”
- Eppu Normaali nousee lavalle viimeistä kertaa – Martti Syrjä haikeana: ”Tässä tämä sitten oli”
- Helmi Loukasmäki julkaisi häkellyttävän upeita kuvia – vau!
- Huh! Allsång på Skansenin ruotsalaiskatsojilta suoraa puhetta Lindasta ja Petestä
- Intiimi paljastus Shirly Karvisen ja Ahdin avoliitosta: ”Vaikka rakastan…”
- Janni Hussilta raskas avautuminen: ”Suurin vuoristorata olivat tunteet”
- Rita Niemi-Manninen avautuu silikonirinnoistaan: ”Mulle laitettiin tissit”