Amanda Harkimon katastrofaalinen rahatilanne paljastui
Amandan kulunut vuosi on ollut rankka. Lisää murheita tuovat talousvaikeudet: rästiin menneitä laskuja peritään jo oikeusteitse.
Viihdelehti Seiska selvitti, että Amandan raha-asiat ovatkin pahan kerran solmussa.
Itä-Uudenmaan käräjäoikeudessa on vireillä neljä velkomushakemusta, joissa vastaajana on Amanda Harkimo.
Amanda on suosittu DJ ja hän on pyörittänyt liiketoimintaansa perustamansa Kliffa Keikka Oy:n kautta.
Firman vuoden 2022–2023 tilinpäätöstiedot kuitenkin paljastavat, ettei dj-työ juuri ole Amandaa elättänyt.
Amanda on nimittäin paiskinut töitä ilmaiseksi firmassaan kahden viimeisen tilikauden ajan. Palkkaa hän ei ole itselleen maksanut.
Firman liikevaihto on ollut viimeisemmän tilinpäätöstietojen mukaan 38 730 euroa.
Myös verotettavat ansiotulot kertovat karua kieltä siitä, ettei Amandalla ole minkäänlaisia verotettavia tuloja.
Vuoden 2023 valmistuneen verotuksen mukaan Amanda ansaitsi pyöreät nolla euroa. Vuonna 2022 Amanda ansaitsi vaivaiset 3 500 euroa.
Viimeisen viiden vuoden aikana hänellä on ollut ansiotuloja vain 9 961 euron edestä. Pääomatuloja viiden vuoden ajalta on kertynyt vain 13 euroa.
Amandan velkasaldo on kasvusuuntainen, sillä käytännössä hänellä ei ole ollut vuosiin minkäänlaisia tuloja.
Amandan rahahuolista kertonee karua kieltänsä sekin, että hänellä sekä hänen firmallaan on neljäsivuinen ulosottorekisteri.
Tuoreimmat ulosottomerkinnät on kesäkuulta. Tällä hetkellä avoimia ulosottoja on edelleen 5 371 euroa.
Kliffa keikka Oy:n ulosottosaldo näyttää huolestuttavammalta, sillä ulosottoon on mennyt 12 141 euroa.
Harkimo ei ole lyhentänyt lainkaan firmansa ulosottovelkaa, ja kaikki velat ovat päättyneet varattomuusesteeseen.
Lähde: Seiska
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Shokkikäänne: Käärijän kumppani jätti yhteisen kodin
- Sanna Marin teki yllättävän peliliikkeen – ”Kirjaimellisesti shokissa”
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Shokkikäänne: Käärijän kumppani jätti yhteisen kodin
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sanna Marin teki yllättävän peliliikkeen – ”Kirjaimellisesti shokissa”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”