Kuva: Instagram - Mika Törrö
ESS: Suomen vahvin mies kuluttaa parhaimmillaan huimat 6000 kaloria päivässä – ruoka-annokset eivät edes mahdu lautaselle!
Viimeiset kolme vuotta Suomen vahvin mies -kilpailuja hallinnut Mika Törrö kuluttaa treenipäivinä huikeat 6000 kaloria. Mies paljastaa Etelä-Suomen Sanomille (ESS), että joutuu syömään päivittäin valtavia määriä ruokaa.
Ruoka-annokset ovat usein niin isoja, etteivät ne mahdu lautaselle.
– En muista, milloin olisin käyttänyt lautasta. Syön aina lusikalla koska se on helpointa, Törrö kertoo ESS:lle.
(Juttu jatkuu kuvan jälkeen.)
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. Nopeassa ajassa huipulle edennyt Törrö on 205-senttinen ja 175-kiloinen järkäle, joka nauttii suuresti ruoanlaitosta. – Tykkään tehdä ruokaa ja teen sitä paljon kerralla. Kerran viikossa syön mitä haluan.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täällä. Lue myös: Aviokriisiin ajautunut Kalle Palander esitteli Aleksi Valavuorelle vaimonsa erikoisia muistilappuja – ”Kattokaa, mitä täällä lukee” Katso kuva! Hunks-Villestä tuli isä: ”Tältä rakkaus tuntuu ja näyttää”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Janni Hussilta uutispommi: ”Oon pitkään haaveillut”
- Sanna Marin julkaisi näyttäviä reissukuvia – edusti upeana
- Elina Gustafsson julkkiskaunottaren kanssa yhdessä huonekaluostoksilla
- Shirly Karvinen paljastaa totuuden Balin-matkasta: ”Uteliaisuus vei lopulta voiton”
- Kerttu Rissaselta erikoinen tunnustus: ”Aika pahalta tuntuu”
- Kasinorakastajan blogi: Kovaa arpomista
- Nanna Karalahdelta raju ratkaisu – tämä on perheen tilanne
- Tämä on prinsessa Catherinen todellinen tilanne syövän jälkeen: ”Oppinut läksynsä”
- Huhhuh! Samu Haber takoo valtavia summia Saksassa
- Sanna Marinin ja Joni-kullan arjesta paljonpuhuvia kuvia