Legendaarinen tennispelaaja Heikki Hedman on kuollut – Diili-tähti Clarissa Hedman muistelee edesmennyttä isoisäänsä
Menestynyt tennispelaaja ja urheiluselostaja Heikki Hedman on kuollut 81-vuotiaana. Suru-uutisesta kertoi sunnuntaina 3. huhtikuuta Hedmanin poika Jari Hedman.
Tennisselostajana niin ikään tunnettu Jari julkaisi omalla Facebook-sivullaan koskettavan muistotekstin, jossa hän hyvästelee isänsä. Tekstin oheen Jari on lisännyt Heikistä edustavan kuvan.
– Suomen Tenniksen Grand Old Man, yksi suurimmista, siirtyi tänään pelaamaan taivaan nurmikentille, Jari kirjoittaa herkässä postauksessaan.
– Hyvää matkaa isä, meillä kaikilla on Sua kova ikävä jo nyt, hän summaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Heikki Hedman ehti oman tennisuransa lisäksi perustaa kuuluisan tenniskoulun ja toimia Suomen tennisliiton päävalmentajana. Aktiivinen mies selosti tennisotteluita 1990-luvulta vuoteen 2011 saakka.
Heikkiä jää kaipaamaan myös tuoreelta Diili-kaudelta tutuksi tullut Clarissa Hedman, joka on Heikin lapsenlapsi. Clarissa muistelee rakasta isoisäänsä omalla Instagram-tilillään.
Clarissa on julkaissut Instagramin Stories-osioon hellyyttävän videon, jossa Heikki istuu sohvalla ja soittaa kitaraa. Videon perään Clarissa on lisännyt kuvan pyörätuolissa istuvasta Heikistä.
– Hyvää matkaa paras fafa, Clarissa kirjoittaa kuvan ohessa valkoisten sydänten kera.
Lue myös:
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Shokkikäänne: Käärijän kumppani jätti yhteisen kodin
- Sanna Marin teki yllättävän peliliikkeen – ”Kirjaimellisesti shokissa”
- Poliisiopiston seksikäs kaunotar hurmasi kaikki 80-luvulla – tältä hän näyttää nykyään
- Uusi käänne Sanna Marinin asuntokuvioissa
- Jennika Vikman avautuu Dannystä
- Janni Hussi saa treffikutsuja 18-vuotiailta: ”Aion olla tosi avoin”
- Sara Siepiltä paljastus parisuhteesta: ”Tuntuisi väärältä”
- Uusi käänne Helena Koivun rikosjutussa
- Kasinorakastajan blogi: Pelaajansuojaa vai näennäissuojaa?
- Elina Gustafssonilta paljastus Susani Mahadurasta: ”Kun viimein löydettiin toisemme”