Kuva: Instagram @jerekaralahti
Seiska: Jere Karalahdella hurjat ulosottovelat – perinnässä yli 100 000 euroa!
Entinen jääkiekkoilija Jere Karalahti, 45, ja hyvinvointivaikuttaja Nanna Karalahti, 33, ovat asustelleet viimeiset kuusi viikkoa perheensä kanssa Espanjan Marbellassa ja nauttineet etelän auringosta.
Vouti kuitenkin odottaa jo Jeren kotiinpaluuta, sillä Seiskan 10. joulukuuta ilmestyneen painetun lehden mukaan Jereltä karhutaan jopa 100 000 euroa. Muutamaa tapausta lukuunottamatta hän ei ole lyhentänyt velkojaan lainkaan.
Velkojen hakijoina ovat muun muassa verohallinto, oikeusrekisterikeskus ja Jeren käyttämä asianajotoimisto. Miehellä on maksamatta myös elatusapusaatavia sekä yli 900 euron rangaistusmääräyssakko Jeren saamista ylinopeussakoista viime syyskuulta.
Seiskan selvitysten mukaan Nanna tienaa parista enemmän, mutta maksaa myös velkansa tunnollisesti. Nannalla on myös ulosottorekisteri, jonka kautta hän on suorittanut veromätkynsä ja parkkisakkonsa.
Myös perheen omistuksessa olevan Rojax Oy:n ulosottorekisteri on peräti seitsemän sivua pitkä. Saatavat eivät tosin ole aktiivisena varattomuusesteen takia.
Lisäksi Nannan ja Martina Aitolehden treenileirejä järjestävä Real Training Oy on ulosottoviraston asiakas, jonka kautta verottaja on hakenut useita eri saatavia, jotka on maksettu.
Lue myös:
Nanna Karalahti kritisoi tiukkoja koronarajoituksia: ”Suomessa on kohta melkoinen massatyöttömyys”
Nanna Karalahti poseeraa upeana pikkubikineissä – katso seksikkäät uima-allaskuvat!
LUE MYÖS:
- Prinsessa Dianan veljen paljastuskirja: Kuningas Charlesilta kammottava kommentti kuolleesta Dianasta
- Vau! Samuli Edelmannilta perheyllätys
- Sointu Borg avoimena: ”On ollut niin rikki”
- Maisa Torppa katosi somesta: paljastaa nyt syyn
- Kasinorakastajan blogi: Kidutusta Tallinnan kaduilla ja kuumat pelit
- Alisa Vainiolta tärkeä ilmoitus: ”Miul ei oo…”
- Nyt puhuu Sanna Marinin ex-erityisavustaja: Kuusi vuotta riitti
- Matti ja Teppo rikkoivat hiljaisuuden – uusi kappale ulos
- Vasta-avioituneet Robin Packalen ja Aura-rakas: Tiukka avioehto
- Martina Aitolehti paljastaa tienestinsä kohumatsista: ”Niin paljon rahaa”
- Matti ja Teppo rikkoivat hiljaisuuden – uusi kappale ulos
- Shirly Karvinen avautuu: Vertaa seksikokemuksiaan miesten ja naisten kanssa
- Kuningatar Silvia jättää Ruotsin
- Nyt puhuu Sanna Marinin ex-erityisavustaja: Kuusi vuotta riitti
- Pamela Anderson avautuu järkyttävästä diagnoosistaan: “Kuolemantuomio”
- Huh! Kaisa Mäkäräisellä valtava eläkepotti
- KS: Seppo Hovi, 79, jäi leskeksi – löysi uuden kumppanin ja jätti Helsingin
- Martina Aitolehti tyrmättiin – Esko Eerikäinen laukoi suorat sanat julkkisottelusta
- Onko tässä uusi James Bond? Nimi paljastui vahingossa
- Maisa Torppa katosi somesta: paljastaa nyt syyn