
Janni Hussi ja Joel Harkimo unohtivat tärkeän merkkipäivän – joutuivat paniikin valtaan uudessa kodissaan: ”Ei ehditty vihille”
Julkisuudesta tuttu pariskunta Janni Hussi ja Joel Harkimo joutuivat viikonloppuna kokemaan dramaattisia hetkiä uudessa Sipoon-kodissaan.
Hussi kertoo parin sattumuksista omalla Instagram-tilillään. Postauksen mukaan Hussi ja Harkimo joutuivat suuren paniikin valtaan, kun heidän talostaan paloi sulakkeet.
Samassa silmänräpäyksessä kaksikko muisti, että oli unohtanut tyystin erään heille tärkeän merkkipäivän.
– Meil oli eilen vuosipäivä, Hussi julistaa perjantaina (9.9.) julkaistussa postauksessa.
– Kummatki menestyksekkäästi unohdettiin se ja muistettiin vasta illalla samalla sekunnilla ku kämpästä pamahti sulakkeet ja paniikissa alettiin miettimään miten pidetään jääkaapin ja pakastimen sisällöt kylminä, hän jatkaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Kuluneena lauantaina Hussin ja Harkimon oli tarkoitus mennä naimisiin. Pariskunta on kuitenkin ollut viime aikoina liian kiireinen, joten naimisiinmeno sai tältä erää väistyä.
– Huomenna sit taas ollaa oltu vuosi kihlois ja sen piti myös olla meidän hääpäivä. Sattuneesta syystä ei nyt ehditty vihille. Kokeillaan ens vuonna sit uudestaan!
Postauksensa päätteeksi Hussi ylistää tulevaa aviomiestään vuolain sanoin.
– Ollu kyllä siisteimmät neljä vuotta! Kiitos kun annat mun olla oma itseni ja jaksat mua ja mun höyhötystä. Tuet mua kaikissa mun hulluissakin päähänpistoissa ja unelmissa. Oot paras ja susta tulee bestest aviomies sit joskus ku ehitään! Älskar dig, onnellinen nainen hehkuttaa.
Hellyyttävä päivitys on kerännyt valtavan määrän tykkäyksiä ja kommentteja. Monet suomalaisjulkkikset iloitsevat Jannin ja Joelin puolesta.
– Onnea ihanat! näyttelijä Olga Temonen toivottaa sydänemojin kera.
– Aika kiva, muotoilee mediapersoona Jaajo Linnonmaa.
Janni Hussi kertoi hänen ja Joel Harkimon häiden siirtymisestä viime keväänä Metropolille. Hussin mukaan pariskunta ei aio kiirehtiä tärkeän päivänsä kanssa.
– Elämä heittelee. Tällä hetkellä meillä molemmilla on makeita työprojekteja, jotka ovat vaikuttaneet häiden järjestämiseen. Toivottavasti pääsemme naimisiin tämän vuoden puolella, mutta saattaa olla mahdollista, että häät siirtyvät ensi vuodelle, Hussi kuvaili Metropolille.
– Meillä oli jo aika ja paikka lyöty lukkoon, mutta se meni uusiksi erään työprojektin takia. Koronan takia monet ovat lykänneet häitä tälle ja ensi vuodelle, joten aika monet hääpaikat ovat varattuja.
Lue myös:
Janni Hussi ja Joel Harkimo paljastivat ilouutisen – juhlivat kuohuvalla: ”Täällä sitä nyt ollaan”
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Joel Harkimolla treffi-ilta? Katso kuvat
- Seiska otti selvää Iida Vainion raha-asioista – karu selvitys julki
- Amanda Harkimo myöntää: ”Otin viivan kokaiinia”
- Väite: Kuningas Charles ärtynyt Harryn sijaan Williamiin
- Jari-Matti Latvala epäiltynä törkeästä rikoksesta
- Kasinorakastajan blogi: Urheilusponsoroinnin ylösnousemuksen alkutahdit
- Prinssi Harry ja kuningas Charles tapasivat vihdoin – Harrylta suorasanainen kommentti
- Janni Hussi ja Jari-Matti Latvala: suhde syvenee – ”Asiat vain tapahtuvat luonnostaan”
- Nyt puhuu Janni Hussi – uusi tilannepäivitys avioerosta Joel Harkimon kanssa
- Erokohussa painivat Archie Cruz ja Iida Vainio: ökyilyä luksuslomalla
- Seiska otti selvää Iida Vainion raha-asioista – karu selvitys julki
- Janni Hussi ja Jari-Matti Latvala: suhde syvenee – ”Asiat vain tapahtuvat luonnostaan”
- Joel Harkimolla treffi-ilta? Katso kuvat
- Nyt puhuu Janni Hussi – uusi tilannepäivitys avioerosta Joel Harkimon kanssa
- Jari-Matti Latvala epäiltynä törkeästä rikoksesta
- Amanda Harkimo myöntää: ”Otin viivan kokaiinia”
- Prinssi Harry ja kuningas Charles tapasivat vihdoin – Harrylta suorasanainen kommentti
- Väite: Kuningas Charles ärtynyt Harryn sijaan Williamiin