Kuva: Instagram - Cheek
Jare Tiihonen muistelee somessa jäähyväiskonserttiaan – valot sammuivat tasan kaksi vuotta sitten
Suomalaisten rakastama rap-artisti Cheek, oikealta nimeltään Jare Tiihonen, 38, lopetti menestyksekkään musiikkiuransa tasan kaksi vuotta sitten.
Tiihonen hoiti lopettamisen näyttävästi järjestämällä suurkonsertin kotikaupungissaan Lahdessa sijaitsevassa mäkimontussa. Räppärin viimeistä iltaa oli todistamassa yhteensä yli 60 000 fania.
Tiihonen julkaisi omalla Instagram-tilillään kuvasarjan, jossa nähdään liuta kuvia kahden vuoden takaiselta jäähyväiskeikalta.
– Good times in LTI, Tiihonen kirjoittaa julkaisunsa yhteydessä.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä. Myös Tiihosen omistama Liiga Music -levy-yhtiö julkaisi Instagramissa vuosipäivään liittyvän postauksen. – Jaren sanoin: Musiikki on ikuista, julkaisussa todetaan.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä. Cheek julkaisi urallaan yhdeksän studioalbumia, ja hänet on palkittu peräti viidellätoista Emma-palkinnolla. Nykyään Cheek vaikuttaa artistien taustatiimeissä, ja hänet tunnetaan muun muassa räppäri Lukas Leonin, 22, mentorina.
LUE MYÖS:
Vain tänään! Tuohen vanhoille asiakkaille: talleta 1€ ja saat 30 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Sofia Belórf sai itkukohtauksen lennolla – ”Itken jatkuvasti”
- Kasinorakastajan blogi: Pelkästään loistavia pelejä tarjolla
- Sanna Marinilta avoin paljastus Joni-kullasta
- Mikko Koivu saapui käräjille myöhässä – kiista lapsista jatkuu
- Jari Sillanpään käytös Kanarialla herätti järkytystä – katso oudot kuvat
- Joel Harkimo toi kameroiden eteen elämänsä naisen – ”Rakkaus näkyy selvästi”
- Matias Petäistöltä paljastus Archie Cruzista: ”Ootko vittu tosissaa”
- Sara Siepille sataa suoraa puhetta ulkonäöstä: ”Onpas se iso”
- Andrew’n tyttärille yllättäen tiukka porttikielto – Prinsessa Beatrice järkyttyi
- Janni Hussi kuumassa miesseurassa!