Kuva: Nelonen
Niko Saarinen laukoo mielipiteensä Päivi Räsäsestä: ”En halua antaa tuolle naiselle ja sen sanomisille yhtään enempää huomiota”
Kansanedustaja Päivi Räsänen kommentoi Pride-viikon alla Twitterissään LGBT-liikettä.
— #Pride2020 ei ole ihmisoikeustapahtuma. Kyse on #lgbt´ideologiasta, jonka tavoitteena on murtaa ihmiskunnan historian ja jatkuvuuden perusta, lapsen oikeus äitiin ja isään sekä omaan synnynnäiseen sukupuoleensa. Keisarilla ei ole vaatteita. Siksi #sananvapaus, jylisee Räsänen.
Muun muassa Tuure Boelius ja Cristal Snow ovat kommentoineet Räsäsen sanomisia, ja Räsänen otti itsekin uudelleen kantaa vastaamalla Boeliuksen avoimeen kirjeeseen.
Metropoli jututti Niko Saarista, joka ei ole kohusta mielissään.
— Hitto! Mä oon kyl tietoinen tästä kohusta mikä on, mut en oo oikeen halunnut ottaa mitään kantaa tähän tai antaa tuolle naiselle ja sen sanomisille yhtään enempää huomiota, Niko laukoo.
— On jotenkin pelottavaa että vuonna 2020 näinkin näkyvä hahmo kuin Päivi Räsänen saa järjettömän huomion kirjoituksillaan median toimesta. Toivon toki että tämä kohu olisi viimeinen kyseisen henkilön kohdalla.
— On liki pöyristyttävää että tälläisen vihapuheen jälkeen nainen pystyy jatkamaan nykyisessä asemassaan eduskunnassa. On järkyttävää että ilon, rakkauden ja yhteenkuuluvuuden Pride-viikko pyörii tällaisen vihapuheen ympärillä, Niko lopettaa.
Lue myös:
Tuure Boeliuksen viiltävä viesti Päivi Räsäselle: “Jos oisin tiennyt ahdasmielisyytesi, en olisi katsonut edes sinua päin”
Päivi Räsänen vastaa Tuure Boeliuksen viiltävään viestiin: ”Intersukupuolisuus on sukupuolen kehityshäiriö”
Suosikkijuontaja kampanjoi potkuja Päivi Räsäselle: ”Laitetaan loppu tällaselle vihapuheelle”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Robin avautuu parisuhteestaan
- Fani kysyi Santa Cruzin paluusta – Archie Cruzin vastaus puhuttaa
- Fanit huolissaan Käärijästä
- Iida Vainiolta paljastus uusista asumiskuvioista: ”Villi elämä oli raskasta”
- Huh mitä luksusta! Sara Siepin tuoreet vauvahankinnat eivät sovi jokaisen kukkarolle
- Sami Uotila suuteli kaunottaren kanssa yökerhossa – kuumaa!
- Erika Vikmanilta rohkea veto – faneilta suoraa puhetta
- Vau! Shirly Karvinen teki leuat loksauttavan muodonmuutoksen!
- Yllättävä käänne Iida Vainion raha-asioissa – ”Oli sellainen käsitys, että rahaa tulee”
- Kasinorakastajan blogi: Monopoli kummittelee vielä tulevaisuudessakin!
- Erika Vikmanilta rohkea veto – faneilta suoraa puhetta
- Sara Sieppi sanoi hyvästit Pyry-rakkaalle – surullinen julkaisu
- Fanit huolissaan Käärijästä
- Vau! Shirly Karvinen teki leuat loksauttavan muodonmuutoksen!
- Iida Vainiolta paljastus uusista asumiskuvioista: ”Villi elämä oli raskasta”
- Robin avautuu parisuhteestaan
- Huh mitä luksusta! Sara Siepin tuoreet vauvahankinnat eivät sovi jokaisen kukkarolle
- Sami Uotila suuteli kaunottaren kanssa yökerhossa – kuumaa!