Salaiset luksushäät! Tältä näyttää Ville Haapasalon uusi vaimo
Näyttelijä, juontaja ja hatsapurin sanansaattaja Ville Haapasalo, 54, on jälleen naimisissa. Ilta-Sanomat kertoi Haapasalon avioituneen viime viikonloppuna georgialaisen elokuvaohjaajan Tina Barkalajan kanssa.
Avioliitto tuli monelle yllätyksenä, sillä Haapasalon edellinen liitto päättyi aivan hiljattain. Ilta-Sanomien mukaan Haapasalo ja ex-vaimo Saara Hedlund tuomittiin avioeroon vasta helmikuun 2026 lopussa. Haapasalo ja Hedlund avioituivat vuonna 1995.
Haapasalon uusi vaimo Tina Barkalaja, 54, ei ole mikään tuntematon nimi: hän on georgialaistaustainen ohjaaja, näyttelijä ja käsikirjoittaja, joka on tehnyt pitkän uran elokuva-alalla. Hänet tunnetaan muun muassa elokuvista Skazki Gofmana (2023) ja Moy papa Baryshnikov (2011).
Luksushäät linnamaisessa miljöössä
Vaikka pari ei ole itse kommentoinut häitään julkisesti, häävieraiden Instagramiin postaamat kuvat kertovat kyseessä olleen varsin hulppea tilaisuus.
Muun muassa erittäin tunnettu venäläinen näyttelijätär Kristina Babushkina julkaisi kuvakarusellin häistä Instagram-tilillään.
Villeimmät huhut kertovat tuoreen avioparin historian ulottuvan vuosien taa. Seiskan tietojen mukaan Haapasalolla ja Barkalajalla olisi yhteinen lapsi, joka on nykyisin jo teini-ikäinen tai nuori aikuinen. Barkalaja on puhunut poikalapsestaan avoimesti Venäjän medioissa.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Mette-Marit kotiutui sairaalasta – koskettavat sanat: ”Olen saanut elämän lahjan”
- Lauri Tähkän tytär Minttu puhuu suoraan musiikkiurastaan – ”Olen päässyt ohituskaistoja pitkin”
- Norjan hovi uuden kohun keskellä: Mette-Maritin toinenkin poika pulassa
- Vicky Rostilta surullinen paljastus terveydentilasta
- Huh mikä muutos! Archie Cruz on muuttunut mies!
- Spice Girlsien kulisseissa räiskyy – Tähdet rajussa riidassa keskenään
- Kasinorakastajan blogi: Seksihelle ja kuumat aiheet
- Poliisilla karu arvio Mette-Maritin Marius-pojan vaarallisuudesta
- Jere Karalahti joutuu hovioikeuteen: ”Kiireellisyysaste korkea”
- Mette-Marit yhä sairaalassa – kruununprinssi Haakon teki shokkipäätöksen