Kuuluisan pettäjäprofeetan luoma varattujen deittisivusto Suomeen
Maailmalla valtaisan suosion saanut varattujen seuranhakuun tarkoitettu sivusto Ashley Madison on syyskuusta alkaen saatavilla myös suomeksi. Pettäjäprofeettana tunnetun Noel Bidermanin luoma sivusto nappasi Suomen toimintoja johtamaan Timo Uusi-Kerttulan.
Aitona ja alkuperäisenä varattujen deittisivustona itseään mainostava AshleyMadison.com avaa suomenkieliset sivunsa 10.9.2012. Varatuille ja syrjähyppyjä etsiville tarkoitettu seuranhakusivusto on maailmalla Facebookin jälkeen nopeimmin suosiotaan kasvattava verkkosivusto.
Ashley Madison palkkasi Suomen maajohtajakseen kilpailijansa Victoria Milanin Suomen toimintoja aiemmin johtaneen Timo Uusi-Kerttulan.
– Vaikka Victoria Milanin rakentaminen on ollut erittäin mielenkiintoinen projekti, elämässä täytyy kuitenkin mennä eteenpäin. Lisäksi koen, että Victoria Milan on huono kopio alkuperäisestä Ashley Madisonin palvelusta, joka on toiminut alalla jo kymmenen vuotta menestyksekkäästi, Uusi-Kerttula kertoo lähtönsä taustoista.
– Olen myös yrittäjähenkinen ja haluan, että kumppanini noudattavat sopimuksia. Victoria Milanin taustayhtiö ei velvoitteitaan pystynyt tai halunnut noudattaa, sillä laskut jätettiin siellä maksamatta, hän jatkaa.
Palvelulla jo yli 10 000 suomalaiskäyttäjää
Täysin tuntematon palvelu Ashley Madison ei kuitenkaan tähän mennessäkään suomalaisille ole ollut. Tällä hetkellä palveluun on jo kirjautunut yli 10 000 suomalaista, vaikka palvelu onkin tähän saakka ollut käytettävissä vain englanninkielellä. Palveluun tehtiin viime vuonna Suomesta käsin noin 278 000 vierailua.
Mikä sitten saa suomalaiset pettämään?
– Suomalaiset ovat kansaa, joka ei liittojensa ongelmista ulkopuolisille puhu. Tästä aiheutuu suhteisiin jännitteitä, jotka purkautuvat siihen, että etsitään salasuhteita. Olemme arvioineet että jopa 50 – 70 prosentissa avioliitoista on ollut jonkinlaista pettämistä. Ihmiset haluavat elämäänsä kuitenkin turvallisuutta ja palveluamme on helppo käyttää vaikka ulkomaanmatkoilla, sillä järjestelmässämme on maailmanlaajuisesti jo yli 14 miljoonaa jäsentä, enemmän kuin kenelläkään kilpailijallamme, Uusi-Kerttula sanoo.
Ashley Madison haluaa Suomen ja Skandinavian markkinajohtajaksi ja päästäkseen siihen he tavoittelevat Suomeen 200 000 jäsentä muutaman vuoden kuluessa.
Pettäjäprofeetta Suomeen 10. – 12.9.
Ashley Madisonin johtaja ja pettäjäprofeettana mainetta niittänyt Noel Biderman tulee Suomeen sivuston avauksen yhteydessä 10 – 12.9. Biderman on aiemmin toiminut urheilijoiden agenttina, mutta on myöhemmin tullut tunnetuksi kirjastaan ’Cheaters Prosper’, jossa hän esittää, kuinka syrjähypyt voivat pelastaa tämän ajan avioliitot. Hän on myös tunnettu Internetin vihatuimpana miehenä. Hän on keksinyt konseptin varattujen deittisivustoista ja perustanut Ashley Madisonin vuonna 2002.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Renny ja Johanna Harlin tekivät poikkeuksellisen ratkaisun – ei lapsia
- Iida Vainio repäisi – juhli ökyravintolassa
- Martina Aitolehdeltä vakava ulostulo somessa
- Erna Husko viihtyi kauramiljonäärin kannabisbileissä – katso kuvat!
- Joel Harkimo: Romahdus
- Dianan ystävältä rajua puhetta Meghanista: ”Näyttää naurettavalta”
- Kasinorakastajan blogi: Vinkkejä niille, jotka pelaavat liikaa
- Mikko Koivu haastoi Helenan käräjille – nyt riidellään huoltajuudesta
- JP Kukkoselta tiukkaa tekstiä Netta-exästä
- Nyt puhuu Sanni – avautuu elämäntilanteestaan
- Joel Harkimo: Romahdus
- Erna Husko viihtyi kauramiljonäärin kannabisbileissä – katso kuvat!
- Nyt puhuu Sanni – avautuu elämäntilanteestaan
- Renny ja Johanna Harlin tekivät poikkeuksellisen ratkaisun – ei lapsia
- Dianan ystävältä rajua puhetta Meghanista: ”Näyttää naurettavalta”
- Martina Aitolehdeltä vakava ulostulo somessa
- Iida Vainio repäisi – juhli ökyravintolassa
- JP Kukkoselta tiukkaa tekstiä Netta-exästä
- Mikko Koivu haastoi Helenan käräjille – nyt riidellään huoltajuudesta