NHL 15 lämäsi tuplaplatinaa
FIGMA on myöntänyt NHL 15 -jääkiekkopelille kaksi platinalevyä osoituksena yli 20 000 kappaleen myynnistä PlayStation 4:lle ja PlayStation 3:lle. Samalla NHL 15 on ensimmäinen platinamyyntiin yltänyt peli PlayStation 4 -pelikonsolilla.
– Olemme erittäin iloisia EA Sports NHL 15:n jatkuvasta menestyksestä suomalaisilla pelimarkkinoilla. Haluamme toivottaa hyvää joulua kaikille lätkää pelaaville!, kommentoi EA Sportsin pohjoismaiden tuotepäällikkö Nicklas Mether.
NHL 15 uudistaa maineikasta pelisarjaa entistä realistisimmilla ominaisuuksilla ja yksityiskohdilla niin vaatetuksen, pelaajien ulkonäön kuin jääkiekkoyleisön osalta. Täysin uutta on muiden muassa 12 Player NHL Collision Physics -järjestelmä, joka tekee pelaamisesta entistä fyysisemmän tuntuista. EA Sports UFC -pelistä on puolestaan tuotu mukaan pelaajien tunnistettavuus, ilmeet ja kokonaisvaltaisesti parempi hahmoanimaatio. Entistä realistisempi kiekkofysiikka ja Skill Stick -ominaisuus ovat myös kehittyneet uudelle tasolle lisäten entistä enemmän hallinnan ja aitouden tunnetta.
NHL 15 on saatavilla PlayStation 3-, PlayStation 4-, Xbox 360- ja Xbox One -pelikonsoleille.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Oho! Jari-Matti Latvala ja Janni Hussi jatkavat sittenkin yhdessä – “Turha sitä on kieltääkään”
- Huh! Robin Packalénilla uusi ökykoti!
- Fanit huolissaan Janni Hussista – avautuu tilanteestaan
- Nanna Karalahti haastoi Jere Karalahden oikeuteen
- Kerttu Rissanen joutui tekemään rankan päätöksen: ”Morkkis ja huono omatunto”
- Joel Harkimon paljastus sai monet kihisemään kiukusta – Janni Hussille sataa sympatiaa
- Kasinorakastajan blogi: Harmaiden markkinoiden raskas varjo
- Janni Hussi tekee erikoisen paljastuksen rinnoistaan
- Helena Koivu avautuu eroriidoista: ”Koittakaa välttää käräjäoikeutta”
- Robin avautuu parisuhteestaan