
TIS-Jape saa uuden vaimonsa kyyneliin alttarilla – Emma, 25, purkaa shokkituntemuksiaan: ”Minulla on vitsin p**ka fiilis”
Huippusuositun Ensitreffit alttarilla -ohjelman uusi versio, Ensitreffit alttarilla 2.0 pyörii parhaillaan MTV Katsomossa. Sarjassa kymmenen sinkkua astelee alttarille haaveinaan löytää loppuelämänsä rakkaus.
Tämän viikon maanantaina julkaistussa jaksossa nähdään Temptation Island Suomi -ohjelmasta tuttu Jarkko, ”Jape”, 25, joka osallistui Temppareiden seitsemännelle kaudelle silloisen tyttöystävänsä Mattun kanssa. Kyseisellä kaudella selvisi, että Jarkko oli pettänyt Mattua.
Nyt yrittäjänä toimiva Jarkko kuitenkin etsii itselleen vaimoa Ensitreffit alttarilla 2.0 -ohjelmasta.
Alttarilla Jarkon eteen saapuu valkoisessa häämekossaan ravintola-alalla työskentelevä, 25-vuotias Emma. Jarkko kehuu välittömästi Emman ulkonäköä ja vaikuttaa muutenkin olevan naisesta innoissaan.
– Minä olen ihan tyytyväinen. Sinä olet aikalailla juuri sellainen kuin kuvittelin. Valkoinen tuollainen häämekko, Jarkko toteaa.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

Emma ei kuitenkaan jaa tuoreen aviomiehensä tuntemuksia.
– Niin, minulla on valkoinen häämekko, niin se riittää sinulle, Emma vastaa ja naurahtaa hieman hämmentyneen oloisena.
– Ei helvetti, hän puuskahtaa.
Kun pari on vaihtanut sormuksiaan, tilittää Emma kameroille suoran mielipiteensä Jarkosta.
– Minä olen todella pettynyt. Ehkä jonkinlaisessa shokkitilassa, koska olin ajatellut, että tuonne tulee joku ihan tavallinen tallaaja, Emma avautuu kyynelehtien.
– Minua ahdistaa tällä hetkellä se, että minun kumppanini on tosi-tv-tähti. On se vähän absurdia, että yhtäkkiä alttarilla oli Tempparit-Jape, hän lisää.
Juttu jatkuu kuvan jälkeen.

Emma yrittää löytää tilanteesta toivoa miettimällä, että aika lopulta näyttää, kuinka heidän käy. Mutta tällä hetkellä hän ajattelee, ettei hänestä ja TIS-Japesta voi tulla paria.
– En ajatellut, että olisin näin pettynyt, Emma myöntää.
– Minulla on jo mielikuva siitä tyypistä, enkä tiedä pystynkö muuttamaan sitä. Miulla on suoraan sanottuna vitsin p*ska fiilis, hän summaa rehellisenä.

Lue myös:
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Meghanin tv-ohjelma kerää surkeita arvioita: ”Lavastettu, epäaito, tylsä”
- Dramaattinen käänne Koivujen huoltajuusriidassa – taistelu venyy
- Toisen naisen kanssa suuteloinut Archie bongattiin Iidan seurasta – onko pariskunta sitten yhdessä?
- Meghan teki yllättävän vedon – vetoaa kriitikoihinsa
- Kasinorakastajan blogi: Elokuun parhaat loistavat pelit!
- Archie Cruz ja kuuma brunetti suuteloivat julkisesti – katso kuvat!
- Mikko Koivulla ranteessa huikea ökykello – hinta loksauttaa leuan
- Prinsessa Catherinen ulkonäkö loksauttaa leuat – blondi!
- Mikko ja Helena Koivun huoltajuusriita alkoi jäätävissä tunnelmissa – Helena juoksi ulos salista
- Erna Huskolta tunteikas avautuminen: ”On vienyt voimia”
- Archie Cruz ja kuuma brunetti suuteloivat julkisesti – katso kuvat!
- Toisen naisen kanssa suuteloinut Archie bongattiin Iidan seurasta – onko pariskunta sitten yhdessä?
- Prinsessa Catherinen ulkonäkö loksauttaa leuat – blondi!
- Dramaattinen käänne Koivujen huoltajuusriidassa – taistelu venyy
- Erna Huskolta tunteikas avautuminen: ”On vienyt voimia”
- Mikko ja Helena Koivun huoltajuusriita alkoi jäätävissä tunnelmissa – Helena juoksi ulos salista